AktualnościAktualności
PoWtŚrCzPtSoNd
01
02030405060708
091011 12131415
16171819202122
23242526272829
30

Jak zarządzać przestrzenią w biurze?

Środa, 11 kwietnia, 2012

Małe i średnie podmioty gospodarcze często borykają się z brakiem odpowiedniego miejsca na przechowywanie dokumentacji i sprzętu biurowego. Taki problem znacznie obniża efektywność i komfort pracy, dlatego też firmy poszukują sposobów zarządzania przestrzenią w biurze. Obok tradycyjnych metod, popularnym rozwiązaniem stają się magazyny samoobsługowe - self storage.

Komórki self storage wykorzystywane są przez podmioty gospodarcze, które zajmują niewielką powierzchnię biurową. Wpływ na wybór takiej formy magazynowania ma również charakter prowadzonej działalności gospodarczej oraz lokalizacja firmy, utrudniająca transport np. niezbędnego sprzętu.

– Klienci biznesowi z sektora MŚP stanowią około 30% wszystkich wynajmujących, ze szczególnym uwzględnieniem małych i mikro przedsiębiorstw - mówi Dorota Sztuba z poznańskiego Euro Self Storage Komórki do Wynajęcia. - Są to firmy, których działalność wiąże się z prowadzeniem i przechowywaniem rozbudowanej dokumentacji lub towarów, np. przedsiębiorstwa z branży budowlanej czy sklepy internetowe.

Z tego typu rozwiązań korzystają także podmioty zajmujące się organizacją eventów. Poszukują one miejsca na magazynowanie sprzętu komputerowego czy nagłośnienia. Prestiżowa lokalizacja biura nie zawsze jest bowiem równoznaczna z dobrym umiejscowieniem go pod względem logistycznym. Dodatkowym czynnikiem wpływającym na poszukiwanie zewnętrznych rozwiązań jest również rozwój firmy.

- Siedziba naszej fundacji znajduje się na II piętrze kamienicy na Starym Rynku w Poznaniu, co utrudnia przewóz wyposażenia w miejsce organizowanych eventów – wyjaśnia Adam Zygadlewicz, prezes Fundacji Polak 2.0 zajmującej się organizacją warsztatów, konferencji i targów mających na celu integrację branży internetowej. - Z początkiem roku nasze zasoby sprzętowe zostały dość mocno powiększone, co sprawiło, że ich transport stał się problematyczny. Poszukiwaliśmy rozwiązania, które ułatwiłby naszą działalność. Wybór padł właśnie na magazyn self storage – dodaje Zygadlewicz.

W poznańskich samoobsługowych komórkach o powierzchni od 1 do 22 m2 przechowywać można przedmioty o różnej wielkości. Dodatkowo w celu ich uporządkowania, istnieje możliwość dokupienia kartonów oraz zainstalowania w schowkach regałów. Wynajmujący ma całodobowy dostęp do przechowywanych przez siebie rzeczy.
Ze względu na elastyczny okres najmu, magazyny samoobsługowe często wybierane są przez podmioty gospodarcze, które potrzebują dodatkowego pomieszczenia tylko na określony czas.

- Wynajmem komórek zainteresowane są firmy z branży gastronomicznej prowadzące działalność sezonową. Często wśród naszych klientów znajdują się również podmioty gospodarcze planujące przeprowadzkę oraz przedsiębiorstwa świadczące tego typu usługi – dodaje Dorota Sztuba.

Firmy o takim profilu działalności wykorzystują magazyny samoobsługowe do składowania mebli przed dostarczeniem ich klientowi. Wynajmują one głównie pomieszczenia o największej powierzchni. Z kolei zainteresowanie małymi komórkami wykazują komornicy, którzy chcieliby chwilowo przechować rzeczy z eksmisji. Bez względu na rodzaj prowadzonej działalności, dla wielu podmiotów gospodarczych komórki self storage mogą stanowić alternatywny sposób zarządzania przestrzenią w biurze.


Euro Self Storage Komórki do Wynajęcia
Euro Self Storage Komórki do Wynajęcia jest projektem biznesowym firmy Euro Centrum zajmującej się wynajmem powierzchni magazynowych, produkcyjnych i biurowych. Euro Self Storage Komórki do Wynajęcia to pierwsze w Wielkopolsce i drugie na terenie Polski przedsięwzięcie oferujące usługę magazynowania samoobsługowego. Oprócz wynajmu przestrzeni magazynowych zapewnia również usługi transportowe oraz wysyłkę i odbiór przesyłek. Więcej informacji na stronie www.euroselfstorage.pl oraz na portalu społecznościowym Facebook www.facebook.com/euroselfstorage.

^

© 1994-2021 Prelite Public Relations. Wszystkie prawa zastrzeżone. Google+