AktualnościAktualności
PoWtŚrCzPtSoNd
010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
282930 31

W poznańskiej Strefie Kibica nie potrzebujesz gotówki

Środa, 30 maja, 2012

Bezgotówkowy system płatności będzie obowiązywał w Strefie Kibica w Poznaniu. Każda osoba, która posiada już jakąkolwiek kartę paypass lub paywave, może korzystać z niej w Fan Zone. Dla tych, którzy jeszcze kart nie posiadają, przewidziano możliwość bezpłatnego wyrobienia w Strefie karty z limitowanej edycji MasterCard® UEFA EURO 2012TM przygotowanej specjalnie dla poznańskiej Strefy.

Na ternie całej Strefy Kibica w Poznaniu obowiązywać będzie bezgotówkowy system płatności. Wszystkie transakcje zawierane będą za pomocą kart prepaid, tj. paypass (stosowane przez MasterCard) lub paywave (stosowane przez Visa). Dla osób, które nie mają jeszcze kart tego typu, przygotowana została specjalna propozycja.
Bank Pekao SA – oficjalny sponsor UEFA EURO 2012TM – specjalnie dla Strefy Kibica w Poznaniu przygotował bezpłatne karty prepaid z wizerunkiem Stadionu Miejskiego i logiem Poznania - Miasta Gospodarza.
 


Karty można bezpłatnie wyrobić w Strefie wpłacając kwotę pierwszego doładowania w wysokości 30 zł. - Kwota ta znajdzie się automatycznie na karcie. Co oznacza, że od razu można z niej korzystać w punktach gastronomicznych w Strefie Kibica, jak również poza nią. Nabywca karty dedykowanej Strefie Kibica nie poniesie żadnych koszów związanych z wyrobieniem tej karty – zapewnia Joanna Janowicz Strzyżewska, rzecznik prasowy EURO Poznań 2012. – Karta przygotowana specjalnie dla Poznania z wizerunkiem naszego Stadionu będzie również atrakcyjną pamiątką po Turnieju.

Płatności bezgotówkowe będą także ułatwieniem dla kibiców zagranicznych, którzy nie będą musieli wymieniać pieniędzy na złotówki. W Strefie mogą nabyć kartę wpłacając pierwszą kwotę doładowania w euro. Także ta waluta będzie przyjmowana przy kolejnych doładowaniach.

Karty wyrabiane i doładowywane będą w dwóch punktach Banku Pekao SA - koło fontanny na pl. Wolności i na Al. Marcinkowskiego (na wysokości Muzeum Narodowego).
Kolejne doładowania można zrealizować w Strefie na stoiskach banku, przelewem z rachunku z dowolnego banku, wpłatą gotówki w oddziałach Banku Pekao SA lub na poczcie. Od momentu nabycia karty można posługiwać się nią także poza Strefą Kibica, używając jej jako standardowej karty płatniczej. Dzienny limit transakcji na karcie wynosić będzie 500 zł.

- Karty prepaid pozwalają na wygodne i łatwe płacenie do 50 zł bez konieczności podawania PIN-u. Należy jednak pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Będąc w Strefie Kibica łatwiej jednak przechować kartę niż banknoty czy bilon w kieszeni – dodaje Joanna Janowicz.

Zgromadzone na karcie środki, które nie zostaną wykorzystane do końca roku, będzie można wypłacić z dowolnego bankomatu lub poprzez usługę Cash Back.

Karty w Fan Zone będzie można nabyć tylko w czasie działania Strefy, czyli od 8 czerwca do 1 lipca. W Strefie dostępne będą także karty o wartości 50 zł do nabycia u hostess, które będą spacerowały po terenie Strefy. Ta kwota także będzie od razu do wykorzystania w punktach gastronomicznych.
W Strefie Kibica można używać dowolnej karty paypass lub paywave, niezależnie od terminu nabycia karty i banku, który wydał kartę.

Oficjalny Sponsor UEFA EURO 2012TM, Bank Pekao SA przygotował także swój produkt – kartę okolicznościową paypass i paywave z okazji EURO 2012 w trzech wzorach. Karty dostępne są już w placówkach banku. Opłata za wyrobienie takiej karty to bezzwrotna kwota 20 zł. Tą kartą, podobnie jak każdą inną kartą paypass i paywave, także można płacić w Strefie Kibica.

Informacje dodatkowe:
Joanna Janowicz Strzyżewska, Rzecznik Prasowy EURO Poznań 2012
www.europoznan2012.pl

^

© 1994-2024 Prelite Public Relations. Wszystkie prawa zastrzeżone. Google+