AktualnościAktualności
PoWtŚrCzPtSoNd
010203
04050607 080910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Strefa Waszych emocji zaprasza! Wejście bezpłatne!

Czwartek, 7 czerwca, 2012

Nowoczesna i atrakcyjna, z bogatym programem artystycznym – taka właśnie będzie poznańska Oficjalna Strefa Kibica UEFA EURO 2012TM. Organizatorzy zadbali o to, by każdy znalazł w niej coś dla siebie. Będzie to miejsce nie tylko świetnej zabawy i sportowych przeżyć, ale przede wszystkim dowód na to, że Poznań jest miastem wyjątkowym, pełnym niezwykłych ludzi i miejscem, do którego warto powracać.

Wejście bezpłatne!

Warto podkreślić, że wstęp na teren Strefy Kibica, jak również wszystkie atrakcje zaplanowane przez organizatorów w poznańskiej Fan Zone jest bezpłatny dla osób w każdym wieku.

- Wejście zarówno do Fan Zone i na wszystkie wydarzenia muzyczne jest bezpłatne. Zależy nam również na tym, by gościom Strefy zapewnić możliwość korzystania z szybkiego i sprawnego systemu płatności. Dlatego w poznańskiej Fan Zone wszystkie transakcje będą realizowane bezgotówkowo. Taki system to także spore ułatwienie dla kibiców zagranicznych, którzy nie będą musieli wymieniać pieniędzy na złotówki – mówi Lechosław Olszewski, przedstawiciel operatora Oficjalnej Strefy Kibica w Poznaniu.

W Strefie Kibica będzie można płacić tylko za pomocą dowolnej karty paypass (MasterCard) lub paywave (Visa). Osoby, które nie posiadają takich kart, mogą bezpłatnie wyrobić okolicznościową kartę MasterCard® UEFA EURO 2012TM przygotowaną przez Bank Pekao SA – oficjalnego sponsora UEFA EURO 2012TM.

- Specjalnie dla użytkowników Strefy Kibica w Poznaniu przygotowaliśmy bezpłatne, dedykowane karty prepaid z limitowanej serii z wizerunkiem naszego poznańskiego stadionu. Na pewno będą atrakcją po zakończeniu Turniej, schowajcie je jako pamiątkę niezwykłych emocji! – mówi Joanna Janowicz Strzyżewska, Rzecznik prasowy Oficjalnej Strefy Kibica w Poznaniu.

Istnieje możliwość bezpłatnego wyrobienia kart w dwóch punktach Banku Pekao SA – w pobliżu fontanny i na Al. Marcinkowskiego (obok Muzeum Narodowego). Wpłacając kwotę pierwszego doładowania w wysokości 30 zł, znajdzie się ona automatycznie na karcie co oznacza, że od razu można całą tę kwotę wykorzystać w punktach gastronomicznych w Strefie Kibica, jak również poza nią. Kolejne doładowania będą mogły być realizowane w Strefie na stoiskach banku, przelewem z rachunku z dowolnego banku, wpłatą gotówki w oddziałach Banku Pekao SA lub na poczcie. Karty będzie można nabyć również od hostess, które będą w wielu miejscach strefy. Kwota doładowania tych kart będzie wynosiła 50 zł. Od momentu nabycia karty można posługiwać się nią także poza Strefą Kibica, używając jej jako standardowej karty płatniczej. Dzienny limit transakcji na karcie wynosić będzie 500 zł.

Kilka przydatnych porad gwarantujących dobrą zabawę i bezpieczeństwo w poznańskiej Fan Zone:

- Oficjalna Strefa Kibica UEFA EURO 2012TM będzie przez kolejne 24 dni, obok Stadionu Miejskiego, najważniejszym miejscem w Poznaniu. Powstała dzięki ogromnemu zaangażowaniu i współpracy wielu ludzi. Zachęcam wszystkich poznaniaków, aby przyszli do Strefy Kibica i stali się częścią tego, co wspólnie stworzyliśmy. Zabierzcie wszystkich swoich przyjaciół! – mówi Michał Prymas, Pełnomocnik Prezydenta Poznania ds. EURO 2012.

- Propagowanie idei bezpiecznego kibicowania odnosi się także do prostych zachowań i emocji przekazywanych sobie nawzajem, jak również sposobu współuczestniczenia w wielkich wydarzeniach, które już wkrótce staną się udziałem nas wszystkich. Warto zatem pamiętać, by nie wnosić do Strefy Kibica transparentów czy flag zawierających różnego rodzaju treści polityczne. Do Fan Zone nie zostaną wpuszczone także osoby posiadające urządzenia wytwarzające hałas, w tym np. trąbki czy bębny – mówi Katarzyna Parysek, p.o. Zastępca Dyrektora Biura Kształtowania Relacji Społecznych UMP.

- Wszyscy jesteśmy gospodarzami Turnieju i to od nas zależeć będzie, jakie wspomnienia ze Strefy Kibica wyniosą bawiący się w niej goście. Warto pamiętać, że na teren Oficjalnej Strefy Kibica w Poznaniu nie zostaną wpuszczone osoby będące pod widocznym wpływem alkoholu – mówi Maciej Czysz, przedstawiciel operatora Oficjalnej Strefy Kibica w Poznaniu.

- Wierzę, że dla fanów wszystkich przyjeżdżających do Poznania narodowości, święto piłki przebiegać będzie w bezpiecznej atmosferze. Pamiętajmy, że do Strefy Kibica nie będzie można wnosić niebezpiecznych przedmiotów. Chętnie pojawię się w Strefie Kibica, aby wspólnie z innymi kibicami doświadczać prawdziwych piłkarskich i muzycznych wydarzeń - mówi Bartosz Bosacki, Ambasador EURO 2012 w Poznaniu.

- Plac Wolności i Aleje Marcinkowskiego przez 24 dni staną się wyjątkowym miejscem, pełnym rozrywki, emocji i dobrej zabawy! Ja też będę w Fan Zone kibicować w gronie przyjaciół. Zabierzcie swoje rodziny i znajomych i też wpadajcie! Naszych czworonożnych przyjaciół zostawiamy jednak w domu – nie wejdą na teren Strefy, oczywiście z wyjątkiem psów-przewodników – mówi Jacek „MEZO” Mejer, Ambasador EURO 2012 w Poznaniu.

- W Strefie Junior nie może zabraknąć żadnego małego kibica! Strefa Junior to 24 dni pełne atrakcji sportowych, warsztatów artystycznych o tematyce piłkarskiej, edukacji ekologicznej oraz animacji.  Zapraszamy dzieci w każdym wieku i co najważniejsze, pamiętajcie, że udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny - zapewnia Dorota Bartnik, koordynatorka Strefy Junior.

- Jestem pewna, że program różnorodnych atrakcji skierowanych w Strefie Junior dla dzieci pozwoli na włączenie małych fanów piłki nożnej w emocje związane z Turniejem. Warto pamiętać, że dzieci w wieku do lat 13 będę musiały przebywać  w towarzystwie osób dorosłych. Na teren Strefy można oczywiście wejść z wózkiem dziecięcym. Ja również bardzo chętnie pojawię się w Strefie Junior z moją córką Aleksandrą – mówi Katarzyna Bujakiewicz, Ambasadorka EURO 2012 w Poznaniu.

- Strefa Kibica to zespół wielu zaangażowanych osób, którzy pracują nad projektem od wielu miesięcy. Codziennie będą również z nami pracować wolontariusze. Warto korzystać z ich pomocy, gdyż są nieocenionym źródłem informacji na temat komunikacji miejskiej i atrakcji turystycznych Poznania, pomagać będą również wszystkim osobom niepełnosprawnym – mówi Anna Filipiak, przedstawiciel Operatora Oficjalnej Strefy Kibica.

- Myślę, że nie często mamy okazję, by przeżywać tyle emocje w tak wyjątkowym miejscu, jakim jest poznańska Strefa Kibica. Sądzę nawet, że jest to jedyna taka okazja w życiu, więc serdecznie zapraszam na plac Wolności. Warto pamiętać, że na teren Strefy nie zostaniemy wpuszczenie z profesjonalnym sprzętem fotograficznym, video czy rejestrującym dźwięk. Będzie go można jednak zostawić w jednym z dwóch depozytów znajdujących się przy wejściach do Strefy – mówi Paweł Świderski, radca prawny EURO Poznań 2012 Sp. z o. o.

- Życzę wszystkim pięknej piłki, niesamowitych emocji, cierpliwości podczas oglądania meczy, porozumienia, nowych wrażeń, zadowolenia z Poznania i ze Strefy Kibica. Pamiętajcie: Wasze bezpieczeństwo i poziom dobrej zabawy rośnie wraz z poziomem wyrozumiałości i odpowiedzialności. Jeszcze raz dobrej zabawy! - Kostiantyn Mazur, przedstawiciel EURO Poznań 2012 Sp. z o. o.


PRZEWODNIK PO STREFIE KIBICA

Bezpieczeństwo:
 

 • Wybierając się Strefy Kibica,warto pamiętać o zabraniu ze sobą dowody tożsamości w celu okazania go służbom organizatora

 • Na teren Oficjalnej Strefy Kibica w Poznaniu nie zostaną wpuszczone:

            - osoby będące pod widocznym wpływem alkoholu,
            - osoby zachowujące się agresywnie, w tym nie chcące poddać się kontroli (także kontroli trzeźwości),

 • Na teren Oficjalnej Strefy Kibica w Poznaniu obowiązywać będzie zakaz wnoszenia:

            - jakiejkolwiek broni i niebezpiecznych przedmiotów (w tym np. kasków, parasoli i lasek z ostrym zakończeniem, składanych krzesełek ze stelażem, wyrobów pirotechnicznych lub pojemników wykonanych z twardego materiału),
            - żywności i napojów (w tym napojów alkoholowych i innych środków odurzających),
            - profesjonalnego sprzętu fotograficznego, video oraz rejestrującego dźwięk,
            - materiałów reklamowych oraz zawierających treści polityczne, wulgarne, rasistowskie,
            - flag i transparentów o powierzchni przekraczającej 150 cm x 150 cm (flagi mogą być umieszczone wyłącznie na plastikowej rurce o długości nie większej niż 150 cm),
            - urządzeń wytwarzających hałas (w tym np. trąbek, bębnów itp.) i urządzeń mechanicznych (w tym rowerów),
            - na teren Strefy nie wolno wprowadzać zwierząt (z wyjątkiem psów-przewodników).
            - na teren Strefy można wejść z wózkiem dziecięcym. Dzieci w wieku do lat 13 będę musiały przebywać w towarzystwie osób dorosłych.

 • Na czas pobytu w Oficjalnej Strefie Kibica każda osoba może pozostawić rzeczy osobiste w jednym z dwóch Depozytów znajdujących się przy wejściach na teren Strefy. Depozyt nie przyjmuje:

            - przedmiotów o znacznej wielkości,
            - przedmiotów o wartości przekraczającej 1000 zł (w tym np. sprzętu fotograficznego i video mogącego mieć profesjonalne zastosowanie),
            - przedmiotów uznanych za Organizatora za niebezpieczne,
            - biżuterii, papierów wartościowych i pieniędzy.

Rzeczy oddane do Depozytu będą zamknięte w obecności osoby korzystającej z Depozytu, zabezpieczone przed kradzieżą, pożarem i zniszczeniem oraz ubezpieczone. Koszt złożenia rzeczy do Depozytu wynosi 20 zł.
 

 • Wejścia do Oficjalnej Strefy Kibica w Poznaniu znajdują się od strony ul. Paderewskiego (przy Muzeum Narodowym) oraz ul. 23 Lutego (skrzyżowanie z al. Marcinkowskiego). Wszystkie bramy przystosowane są do wymogów osób niepełnosprawnych, które mogą również korzystać ze specjalnego wejścia od ul. 3 Maja (wymagana przepustka), w bezpośrednim sąsiedztwie specjalnie przystosowanej do ich potrzeb trybuny.

 • Ulice F. Nowowiejskiego, pl. Wolności (ulica wzdłuż Biblioteki Raczyńskich) i Al. Marcinkowskiego będą pełnić rolę "dróg życia" dedykowanych służbom ratowniczym oraz służbom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo. Aby zapewnić służbom bezpieczeństwa szybki dostęp do Strefy Kibica, w godz. od 12.00 do 6.00 rano, ww. ulice wyłączone będą z ruchu dla samochodów. Zarówno rowerzyści jak i piesi będą mogli poruszać się w tym obszarze bez ograniczeń.

Atrakcje w Strefie:
 

 • Ponad 60 artystów wystąpi na scenie głównej w Oficjalnej Strefie Kibica UEFA EURO 2012TM w Poznaniu. Wśród nich alternatywne produkcje oraz popularne utwory największych gwiazd muzyki zarówno polskiej jak i światowej, będą rozbrzmiewać przez 24 dni w poznańskiej Fan Zone. Każdy znajdzie coś dla siebie!!!

 • Artyści i zespoły wystąpią w ramach poszczególnych bloków muzycznych: Poznań Welcomes You, Strefa po Polsku, Saturday Night Fever, Poznań Alternative Energy, Rock Pure Pleasure, Strefa Hip Hop, Koncerty Familijne, Imieniny Miasta Poznania, Występy poznańskich grup artystycznych, Dzień Irlandzki i wiele innych dodatkowych atrakcji…

 • Oprócz sportu i atrakcji muzycznych organizatorzy zapewnili także różne formy aktywizacji dedykowane najmłodszym. W ramach Strefy Junior odbędą się zajęcia plastyczne, warsztaty i happeningi artystyczne, zawody sportowe, pokazy filmów dla dzieci „Ale Kino z piłką”, gry edukacyjne i wiele innych atrakcji.

 • Podczas projektu Kina letniego skierowanego do dorosłych miłośników filmu, na ekranie głównym i telebimach na Al. Marcinkowskiego wyświetlane będą komedie, filmy obyczajowe, a także projekcje o tematyce związanej z piłką nożną.

 • Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny!Informacje dodatkowe:
Joanna Janowicz Strzyżewska,
Rzecznik prasowy Oficjalnej Strefy Kibica UEFA EURO 2012 TM w Poznaniu

www.poznan.pl/uefaeuro2012/strefakibica

^

© 1994-2024 Prelite Public Relations. Wszystkie prawa zastrzeżone. Google+