AktualnościAktualności
PoWtŚrCzPtSoNd
010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728 2930

W tym roku Imieniny Miasta Poznania odbędą się w Strefie Kibica

Czwartek, 28 czerwca, 2012

Najbliższe dni w Poznaniu będą wyjątkowe. W piątek i sobotę obchodzone będą imieniny patronów miasta – Piotra i Pawła. Z tej okazji na scenie głównej Strefy Kibica wystąpi legendarny zespół Alphaville oraz pochodząca ze stolicy Wielkopolski Hanna Banaszak. Poza tym goście Fan Zone będą mogli sprawdzić się w wielu konkurencjach sportowych w ramach Poznańskich Dni Sportu.

Obchodom święta patronów Poznania zawsze towarzyszą liczne atrakcje. W tym roku zainauguruje je msza św. w Bazylice Archikatedralnej, a o godz. 13.00 w Ratuszu rozpocznie się uroczysta sesja Rady Miasta Poznania. W trakcie spotkania prezydent Ryszard Grobelny wręczy honorowe wyróżnienia oraz nagrody specjalne - naukową, artystyczną i sportową - Miasta Poznania

– Imieniny naszego miasta to święto, podczas którego poznaniacy mają okazję do wspólnej zabawy i spędzania czasu razem. Tegoroczne obchody są wyjątkowe. Zbiegły się bowiem z organizacją przez Poznań EURO 2012. Nie mogło więc być inaczej niż cieszyć się z imienin w Strefie Kibica, która przez ostatnie tygodnie zyskała ogromną sympatię poznaniaków – mówi Ryszard Grobelny, prezydent Miasta Poznania.

Jedną z głównych atrakcji przygotowanych z okazji Imienin Miasta jest koncert grupy Alphaville w Strefie Kibica. Utworzony 30 lat temu w Niemczech zespół rozgrzeje publiczność muzyką z pogranicza rocka i popu. Ma on na swoim koncie miliony sprzedanych płyt i liczne przeboje, które królowały na światowych listach przebojów. 29 czerwca w Fan Zone nie zabraknie z pewnością takich hitów jak „Forever Young” czy „Big in Japan”. Początek koncertu o godz. 21.00.

Na scenie głównej poznańskiej Strefy Kibica wystąpi także Hanna Banaszak. Artystka urodziła się w Poznaniu i właśnie tutaj rozpoczęła swoją karierę. Ze swoim nastrojowym recitalem pojawi się ona na scenie głównej w drugi dzień obchodów Imienin Miasta – 30 czerwca o godz. 20:30.

Istotnym elementem obchodów będą również Poznańskie Dnie Sportu, w ramach których przygotowano liczne zawody sportowe dla całych rodzin: dzieci, młodzieży i dorosłych.

– Przez ostatnie 3 tygodnie śledziliśmy rozgrywki piłkarskie na boiskach Polski i Ukrainy. Teraz sami będziemy mieli okazję sprawdzić się w różnych dziedzinach sportu. Przygotowaliśmy dwa dni wypełnione atrakcjami sportowymi. Chcemy w ten sposób zachęcić poznaniaków do aktywnego spędzania wolnego czasu – wyjaśnia Michał Prymas, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Poznania ds. EURO 2012. - Mamy też nadzieję, że impreza na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń sportowych naszego miasta i co roku świętując Imieniny Poznania będziemy propagować uprawianie sportu. 
Pierwszego dnia do użytku fanów zostaną oddane boiska do mini street ball, stoisko do slalomu piłkarskiego, gigantyczne piłkarzyki, stoły do piłki guzikowej  oraz piłkarzyki stołowe. W sobotę zaś wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w turniejach w tych właśnie dyscyplinach.

Podczas Poznańskich Dni Sportu odbędą się również liczne otwarte zajęcia i pokazy prowadzone przez mistrzów wybranych dyscyplin. Każdy będzie mógł wziąć udział w zajęciach z jazdy na rolkach, deskorolce (można przynieść do Strefy własną) czy rowerze, treningu fitness, spinningu, jogi, zumby, nordic walking, a nawet pływania na sucho. Poza tym przewidziane są również warsztaty zdrowego gotowania i pokazy akrobacji.

Informacje dodatkowe:
Michał Czajka
PR Manager Oficjalnej Strefy Kibica UEFA EURO 2012TM w Poznaniu

Alphaville.

Alphaville

Alphaville.

Alphaville

^

© 1994-2024 Prelite Public Relations. Wszystkie prawa zastrzeżone. Google+