AktualnościAktualności
PoWtŚrCzPtSoNd
01 020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Sezonowe rzeczy: przechować czy sprzedać?

Poniedziałek, 1 października, 2012

Mniejsza liczba ciepłych i słonecznych dni to znak, że pora schować letnie ubrania i sprzęty do szafy. Nie wszystkie z nich mieszczą się jednak w domu, dlatego też wiele osób poszukuje alternatywnych rozwiązań. Część rzeczy można sprzedać lub wymienić, inne warto przechować przez jesień i zimę w specjalnych samoobsługowych schowkach.

O sezonowe rzeczy warto dbać nie tylko podczas ich eksploatacji, ale również, gdy są one nieużywane. Odpowiednie zabezpieczenie i przechowywanie ubrań i sprzętów chroni je przed zniszczeniem i pozwala korzystać z nich w kolejnym sezonie lub w razie potrzeby sprzedać.

Nie tylko balkon

Istnieje sporo sprawdzonych sposobów przechowywania letnich rzeczy. Wiele sprzętów, takich jak np. grill ogrodowy, należy trzymać pod przykryciem w czystym i suchym pomieszczeniu. Warto pamiętać także o tym, by nie kłaść na nie zbyt ciężkich przedmiotów, gdyż może to spowodować uszkodzenie niektórych elementów (w przypadku grilla – nóżek). Najczęściej sezonowe rzeczy trzymane są przez jesień i zimę na balkonie, strychu lub w piwnicy. To nie jest jednak jedyne rozwiązanie.

- Od ponad roku przechowuję sezonowe rzeczy w specjalnym samoobsługowym schowku. Znajdują się w nim przede wszystkim dziecięce rowerki, materace, leżaki, i namiot – mówi poznaniak, Michał Leniec. - Wcześniej wykorzystywałem do tego celu balkon lub piwnicę, jednak dotychczasowe sposoby okazały się niewystarczające. Miałem szczególny problem z przechowywaniem rowerków, gdyż są one niewymiarowe.

Zewnętrzna szafa

Przechowywanie roweru w sezonie jesienno - zimowym to spore wyzwanie, szczególnie dla osób posiadających mały dom lub mieszkanie. Większość miłośników dwóch kółek uważa, że pozostawienie jednośladu na balkonie przy niskiej temperaturze, to najgorsze, co można zrobić. Rozwiązaniem jest zamontowanie specjalnego uchwytu na ścianie w domu lub znalezienie dobrej skrytki.

- W ostatnim czasie zgłasza się do mnie coraz więcej osób, które chcą przechować przez jesień i zimę rower lub motocykl. Wielu wynajmujących umieszcza też w schowkach opony sezonowe i sprzęt sportowy – mówi Dorota Sztuba z poznańskiego Euro Self Storage Komórki do Wynajęcia, które oferuje możliwość magazynowania rzeczy w specjalnych samoobsługowych komórkach.

Self storage najłatwiej porównać do dużej zewnętrznej szafy zamykanej na klucz. Zróżnicowana powierzchnia schowków (od od 1 do 22 m2) pozwala przechowywać rzeczy o różnej wielkości, takie jak np. grill, rower, odzież i sprzęt sportowy. W Polsce, podobnie, jak w USA, gdzie komórki self storage są bardzo popularne, umieszcza się w nich dosłownie wszystko, czego nie można zmieścić w domu czy mieszkaniu. Są one więc alternatywą dla strychów i piwnicy.

Praktyczne sposoby

Przechowywanie letnich sprzętów czy ubrań to jeden z kilku dylematów. Po zakończeniu sezonu wiele rzeczy może okazać się bowiem nieprzydatnych. Jeżeli są w dobrym stanie, szkoda, by zalegały w szafie i zabierały miejsce na nowe. W takiej sytuacji warto pomyśleć o ich zamianie lub sprzedaży. Na wielu portalach ogłoszeniowych i forach internetowych nie brakuje tego typu ofert. W ostatnim czasie popularnością cieszą się rowery, odzież, sprzęt sportowy i wędkarski. Co ciekawe, ich właściciele coraz częściej korzystają również z samoobsługowych komórek, w których przechowują rzeczy aż do momentu, gdy znajdą one nabywcę. Odpowiednie warunki w magazynie zapobiegają bowiem zniszczeniu przechowywanych sprzętów i ubrań. Dzięki temu wynajmujący mogą bez przeszkód wykorzystać rzeczy w kolejnym sezonie lub sprzedać je i zdobyć pieniądze na zakup nowych. Kilka praktycznych sposobów pozwala zatem rozwiązać wiele pojawiających się co sezon dylematów.Euro Self Storage Komórki do Wynajęcia

Euro Self Storage Komórki do Wynajęcia jest projektem biznesowym firmy Euro Centrum zajmującej się wynajmem powierzchni magazynowych, produkcyjnych i biurowych. Euro Self Storage Komórki do Wynajęcia powstało w 2011 roku jako pierwsze w Wielkopolsce i drugie na terenie Polski przedsięwzięcie oferujące usługę magazynowania samoobsługowego. Z oferty self storage korzystają zarówno osoby prywatne, które poszukują alternatywy dla strychów i piwnic, jak i małe i średnie przedsiębiorstwa. Więcej informacji na stronie www.euroselfstorage.pl oraz na portalu Facebook www.facebook.com/euroselfstorage.

^

© 1994-2023 Prelite Public Relations. Wszystkie prawa zastrzeżone. Google+