AktualnościAktualności
PoWtŚrCzPtSoNd
01020304
05060708091011
12131415161718
19202122 232425
2627282930

Muzyczny wymiar poznańskiej kawiarni

Czwartek, 22 listopada, 2012

Powstał nowy punkt na mapie kulturalnej Poznania. Można w nim m.in. posłuchać muzyki na żywo. Nie zabraknie też okazji do zaprezentowania się przez okoliczne domy kultury. To wspólna inicjatywa grupy artystów na co dzień występujących w Teatrze Muzycznym w Poznaniu i kawiarni Eurocafe. Pierwsze wydarzenie muzyczne już w najbliższy poniedziałek o godz. 19 w Pasażu Rondo.

Poniedziałkowy koncert „Dawnych wspomnień czar” jest okazją, by na żywo posłuchać utworów z lat 20. i 30. w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego w Poznaniu. Zapoczątkuje on cykl kameralnych imprez kulturalnych, które w najbliższym czasie odbędą się w Eurocafe w Pasażu Rondo. Będą one szansą, by lepiej poznać polską i zagraniczną twórczość w wykonaniu poznańskich muzyków.

- Utwory z lat 20. i 30., takie jak „Powróćmy jak za dawnych lat”, „Pamiętasz, była jesień” zostaną wykonane m.in. przez Michała Łaszewicza i Justynę Winkel – mówi Bartosz Kuczyk, który również wystąpi w poniedziałek. - Planujemy też wieczór operetkowy i koncert kolęd. To interesująca propozycja dla osób poszukujących ciekawego miejsca, w którym będzie można spędzić czas w miłym towarzystwie przy nastrojowej muzyce trafiającej w różne gusta.

Cykliczne wydarzenia kulturalne to jednak nie wszystko. Od połowy listopada goście poznańskiej kawiarni mogą co tydzień – w poniedziałki i czwartki – posłuchać muzyki fortepianowej na żywo. Listopadowe otwarcie kawiarni po gruntownym remoncie – w odnowionym również Pasażu Rondo -zapoczątkowało więc nowy rozdział w historii poznańskiej Eurocafe.

- Spełniając oczekiwania klientów stworzyliśmy miejsce, w którym można nie tylko napić się dobrej kawy, ale również posłuchać wysokiej jakości muzyki na żywo – mówi Piotr Szpiganowicz, kierownik ds. marketingu EUROKIOSK Sp. z o.o. zarządzającej siecią kawiarni Eurocafe. - Mamy nadzieję, że współpraca z poznańskimi artystami zaowocuje organizacją wielu ciekawych wydarzeń skierowanych zarówno do okolicznych mieszkańców, jak i gości Pasażu Rondo.

W najbliższych planach poznańskiej kawiarni są spotkania z artystami ze świata muzyki oraz wystawy fotografii z Teatru Muzycznego. Miejsce ma również sprzyjać aktywizacji mieszkańców w wieku średnim, dlatego do występu zachęcane będą też zespoły z okolicznych domów kultury. Kolejne wydarzenia artystyczne odbędą się w nowym roku.

Harmonogram muzyczny Eurocafe w Pasażu Rondo:
• 26 listopada, godz. 19 – Dawnych wspomnień czar, czyli piosenki z lat 20. i 30. – wykonanie Michał Łaszewicz, Bartosz Kuczyk, Lucyna Winkel,
• 3 grudnia, godz. 19 – Wieczór operetkowy – wykonanie Agnieszka Wawrzyniak, Bartosz Kuczyk,
• 13 grudnia, godz. 19 – Wieczór kolęd w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego w Poznaniu.
Informacje dodatkowe:

Eurocafe to sieć nowoczesnych i komfortowych kawiarni opartych na systemie franczyzy, które wraz z markami EURO – SALON Prasowy i Eurosnack są zarządzane przez EUROKIOSK Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu. Charakteryzuje je kawa wysokiej jakości w wielu odmianach, a także różnorodna oferta odpowiadająca gustom klientów i uwzględniająca lokalnych dostawców. Eurocafe to również jakość i szybkość obsługi, atrakcyjne ceny i programy lojalnościowe oraz nowoczesny i komfortowy wystrój wnętrz. Oprócz Poznania, kawiarnie działają także w Otwocku i Szczecinie. Wkrótce planowane są otwarcia w kolejnych lokalizacjach.
Więcej informacji o systemie franczyzy na stronie http://www.euro-cafe.pl. Poznańską Eurocafe znaleźć można też na Facebooku http://www.facebook.com/EurocafePoznan.

^

© 1994-2023 Prelite Public Relations. Wszystkie prawa zastrzeżone. Google+