AktualnościAktualności
PoWtŚrCzPtSoNd
01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26 27282930

Motoryzacyjny sen zimowy

Poniedziałek, 26 listopada, 2012

Odpowiednie przygotowanie auta i motocykla do sezonu zimowego zapewnia nie tylko dobre samopoczucie, ale przede wszystkim bezpieczeństwo na drodze. Dlatego też warto zadbać o przegląd pojazdu, konserwację i właściwe przechowanie akcesoriów czy części motoryzacyjnych, które przydadzą się dopiero na wiosnę.

Przygotowując się do nadchodzącej zimy, należy sprawdzić kondycję pojazdu, a także wymienić opony. Jeżeli są zużyte, lepiej nie ryzykować i je wyrzucić. Opony w dobrym stanie mogą jednak przydać się na wiosnę, dlatego też warto pomyśleć o ich sezonowym przechowaniu. Powinno się je dobrze umyć, zakonserwować, a także poszukać miejsca, w którym będzie można je schować. Należy zwrócić uwagę, by panowała w nim właściwa temperatura i wentylacja, a także by nie było ono zbyt jasne. Opony składuje się też w odpowiedniej pozycji. Jest to bardzo ważne, gdyż niewłaściwe przechowywanie może spowodować ich zniszczenie.

Gdzie warto je schować? Możliwości są różne. Na forach internetowych użytkownicy wymieniają wiele sprawdzonych sposobów. Opony można przechowywać w domu lub garażu. Lepiej jednak, by nie był to balkon czy ogród, gdyż będą one narażone na zniszczenie. Można także poprosić o pomoc znajomego, przechować je w serwisie lub zdecydować się na wynajem samoobsługowej komórki. Ostatnie rozwiązanie jest coraz bardziej popularne wśród fanów motoryzacji, dla których pełnią one rolę garażu.

Jak mówi Dorota Sztuba z poznańskiego Euro Self Storage Komórki do Wynajęcia, zdecydowana większość właścicieli aut czy motocykli wynajmuje samoobsługowe komórki, aby przechować w nich sezonowe rzeczy, takie jak np. opony letnie, narzędzia czy części samochodowe. Co ciekawe, przybywa też osób, które decydują się na garażowanie motoru. Choć sezon motocyklowy zakończył się już jakiś czas temu, każdy podejmuje indywidualną decyzję o tym, kiedy schowa swój pojazd na zimę. Pogoda może jednak zaskoczyć, a jazda w trudnych warunkach jest nie tylko nieprzyjemna, ale przede wszystkim niebezpieczna.

- W zeszłym roku zaskoczyła mnie zima, dlatego też już teraz schowałem motor do samoobsługowej komórki – mówi Marcin, poznaniak. - Takie rzeczy, jak kombinezon czy kask trzymam w domu, jednak do schowka powędrowały też części od motocykla oraz inne rzeczy, które nie będą mi potrzebne w najbliższym czasie.

Część właścicieli motocykli korzysta z możliwości garażowania ich przez zimę u mechanika. Inni wynajmują miejsce na strzeżonym parkingu. W drugim przypadku, mimo odpowiedniego zabezpieczenia, pojazd wciąż narażony jest jednak na zniszczenie czy kradzież. Alternatywnym rozwiązaniem jest więc przechowywanie pojazdu w samoobsługowych komórkach, do których wynajmujący otrzymują indywidualną kartę wstępu i mają całodobowy dostęp do schowka. W magazynie panują też odpowiednie warunki (temperatura, oświetlenie, wilgotność), co sprawia, że nie trzeba obawiać się o zniszczenie przechowywanych rzeczy.

Bez względu na zastosowane rozwiązanie warto pamiętać, że odpowiednie garażowanie pojazdu i jego części pozwala cieszyć się nimi znacznie dłużej. Niezwykle ważnym powodem jest też bezpieczeństwo, gdyż poruszanie się po drodze niesprawnym i zaniedbanym autem czy motocyklem zwiększa ryzyko wypadku. Przechowywanie można określić też jako inwestycję na przyszłość. Na wiosnę nie trzeba bowiem kupować nowych rzeczy, gdyż mogą one jeszcze służyć przez długie lata.


Euro Self Storage Komórki do Wynajęcia

Euro Self Storage Komórki do Wynajęcia jest projektem biznesowym firmy Euro Centrum zajmującej się wynajmem powierzchni magazynowych, produkcyjnych i biurowych. Euro Self Storage Komórki do Wynajęcia powstało w 2011 roku jako pierwsze w Wielkopolsce i drugie na terenie Polski przedsięwzięcie oferujące usługę magazynowania samoobsługowego. Z oferty self storage korzystają zarówno osoby prywatne, które poszukują alternatywy dla strychów i piwnic, jak i małe i średnie przedsiębiorstwa. Więcej informacji na stronie www.euroselfstorage.pl oraz na portalu Facebook www.facebook.com/euroselfstorage.

^

© 1994-2022 Prelite Public Relations. Wszystkie prawa zastrzeżone. Google+