AktualnościAktualności
PoWtŚrCzPtSoNd
01020304050607
08091011121314
15161718 192021
22232425262728
293031

Gotowi? Start!

Czwartek, 18 lipca, 2013

Już 4 sierpnia (niedziela) z poznańskiej Malty wystartuje LOTTO POZnan* Triathlon. Na dystansie długim i krótkim rywalizować będzie ponad 1500 zawodników. Dystans długi to 1900m pływania, 90km jazdy na rowerze i 21,1km biegu. Dystans krótki jest na każdym etapie o połowę mniejszy.

Partnerem tytularnym zawodów została firma LOTTO, która już od wielu lat wspiera polski sport i polskich sportowców. „LOTTO POZnan* Triathlon to jedna znajwiększych imprez sportowych, jakie w 2013 roku odbędą się w Poznaniu. To ogromne wyzwanie dla organizatorów i jednocześnie szansa na stworzenie niezapomnianych zawodów. Wierzymy, że to wydarzenie na stałe wpisze się w cykl imprez sportowych organizowanych w Poznaniu. Cieszymy się, że współtworzymy tradycję zawodów triathlonowych w Wielkopolsce”- mówi Adam Dubas, Dyrektor poznańskiego oddziału firmy LOTTO.

Organizatorzy LOTTO POZnan* Triathlon, Miasto Poznań oraz firma Endusport, zapowiedzieli, że będą to najlepsze zawody triathlonowe w Polsce. Drobiazgowo przygotowane plany tras, dbałość o każdy szczegół oraz przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo zawodników gwarantują najwyższą jakość organizacji, z której słyną przecież poznaniacy.

„Poznań, jako pierwsze miasto w Polsce i w tej części Europy stara się o licencję IRONMAN® umożliwiającą organizację zawodów tej klasy. Takie triathlony organizowane są w wielu miastach - np. we Frankfurcie, Klagenfurcie w Austrii, Zurychu czy Nicei - ale dotąd nie odbywały się w Polsce. Jest to więc  dla nas wielka szansa, ale i wyzwanie”- wyjaśnia Wojciech Kruczyński, dyrektor zawodów.

Więcej informacji o LOTTO POZnan* Triathlon znajdą Państwo www.poznantriathlon.pl oraz na Facebooku: LottoPoznanTriathlon

O LOTTO POZnan* Triathlon:
LOTTO POZnan* Triathlon jest jedną z najważniejszych w tym roku imprez sportowych w Poznaniu, odbędzie się 4 sierpnia 2013 nad Jeziorem Maltańskim. W zawodach weźmie udział 1600 osób – 850 startujących na dystansie głównym i 750 na dystansie krótkim. Organizatorami imprezy jest Miasto Poznań i firma Endu Sport. Partnerem tytularnym jest LOTTO, sponsorem strategicznym Grupa Bemo. Patronat honorowy objął Polski Komitet Olimpijski. Ambasadorami imprezy są: Julia Michalska – medalistka londyńskich igrzysk olimpijskich w wioślarstwie, aktorka Katarzyna Bujakiewicz, Marcin Urbaś – halowy mistrz Europy w lekkiej atletyce, piosenkarz MEZO oraz Paweł Skiba - nowy wokalista zespołu Pectus. Miasto Poznań wraz z Endu Sport liczą również na uzyskanie licencji IRONMAN® przyznawanej przez organizację World Triathlon Corporation. Organizatorzy zaplanowali również liczne atrakcje dla kibiców, m.in. konferencje ze znanymi sportowcami, konkursy, Mini POZnan* Triathlon dla dzieci, lotnicze pokazy akrobatyczne grupy Żelazny, a także koncert gwiazd polskiej sceny muzycznej. Więcej informacji na stronie http://www.poznantriathlon.pl/pl.

Konferencja prasowa.

Konferencja prasowa

Konferencja prasowa.

Konferencja prasowa

Konferencja prasowa.

Konferencja prasowa

Konferencja prasowa.

Konferencja prasowa

^

© 1994-2022 Prelite Public Relations. Wszystkie prawa zastrzeżone. Google+