19202122232425
262728293031

„Ludzie z żelaza” opanowali Maltę

Niedziela, 4 sierpnia, 2013

Blisko 1500 sportowców wzięło w ten weekend udział w zawodach LOTTO POZnan* Triathlon. Na długim dystansie zwyciężył Tomasz Gągola, a na krótkim Sergii Kurockin. Zawodników wspierało liczne grono kibiców, dla których był to weekend pełen sportowych wrażeń.

Zwycięzca pokonał długi dystans z czasem 04:10:48 i był faworytem już po zakończeniu trasy rowerowej. Drugie miejsce zajął Bartłomiej Pawełczak, a trzecie Filip Przymusiński, który najszybciej z długodystansowców pokonał trasę pływacką. W rywalizacji na długim dystansie wysoką, bo piątą pozycję zajęła też olimpijka, Agnieszka Jerzyk (04:20:25). Zwyciężyła ona także w klasyfikacji kobiet na długim dystansie.

– Moim głównym celem było zakończenie zawodów w dobrym czasie. Miejsce było sprawą drugorzędną. Stoczyliśmy bardzo wyrównaną walkę z Bartłomiejem Pawełczakiem, który zajął drugie miejsce. Walczyłem do końca. Jestem bardzo zadowolony – mówił tuż po przekroczeniu mety szczęśliwy Tomasz Gągola, który chwalił także organizację zawodów i wsparcie, jakie otrzymał od fanów. –  Jest to super impreza i super zabawa. Gratuluję wszystkim zawodnikom, bo jest to trudny sport. Dziękuję też organizatorom i kibicom.

Podobne sportowe emocje towarzyszyły zawodnikom na krótkim dystansie, gdzie zwyciężył Sergii Kurockin (czas 02:00:46). Miejsca na podium zajęli też Jakub Kaczmarek oraz Łukasz Kalaszczyński. W tym wypadku najlepsza w rywalizacji pań okazała się Anna Heneczkowska (02:28:06).

– Spodziewałem się zupełnie innych warunków atmosferycznych, ale zamiast kurtyn wodnych na trasie biegu, z powodu deszczu, była jedna wielka kurtyna. Dzięki takim warunkom udało mi się uzyskać tak dobry czas. Faza biegu była dla mnie jednak najlepsza – przyznał Sergii Kurockin, który zapewnił też, że pojawi się na poznańskich zawodach w przyszłym roku.

W rywalizacji wzięli udział profesjonalni sportowcy, pasjonaci sportu, celebryci i urzędnicy. Pierwszy na mecie zameldował się aktor Piotr Adamczyk, który zajął 124 miejsce na krótkim dystansie. Z kolei z długim dystansem zmierzyli się Jacek MEZO Mejer (373 miejsce) i  prezydent Poznania, Ryszard Grobelny. Wszystkie wyniki zawodników można znaleźć na oficjalnej stronie LOTTO POZnan* Triathlon http://www.poznantriathlon.pl/pl/.

W sobotę, 3 sierpnia 2013, podczas Mini POZnan* Triathlon w sportowych zmaganiach wzięło udział także 118 dzieci.

O LOTTO POZnan* Triathlon:
LOTTO POZnan* Triathlon jest jedną z najważniejszych w tym roku imprez sportowych w Poznaniu, która odbyła się 4 sierpnia 2013 nad Jeziorem Maltańskim. Organizatorami imprezy były Miasto Poznań i firma Endu Sport. Partnerem tytularnym było LOTTO, sponsorem strategicznym Grupa Bemo. Patronat honorowy objął Polski Komitet Olimpijski. Ambasadorami imprezy byli: Julia Michalska - medalistka londyńskich igrzysk olimpijskich w wioślarstwie, Marcin Urbaś - halowy mistrz Europy w lekkiej atletyce, piosenkarz MEZO oraz Paweł Skiba - nowy wokalista zespołu Pectus. Miasto Poznań wraz z Endu Sport liczą również na uzyskanie licencji IRONMAN® przyznawanej przez organizację World Triathlon Corporation. Podczas imprezy organizatorzy zaplanowali również liczne atrakcje dla kibiców, m.in. konkursy, Mini POZnan* Triathlon dla dzieci, Strefę Dziecka, lotnicze pokazy akrobatyczne grupy Żelazny, a także koncert gwiazd polskiej sceny muzycznej. Więcej informacji na stronie http://www.poznantriathlon.pl/pl.