AktualnościAktualności
PoWtŚrCzPtSoNd
01020304 0506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Ludzie, przemysł, miasto – razem czy osobno?

Piątek, 4 października, 2013

Volkswagen PoznańPrzedstawiciele biznesu, miasta i nauki debatowali na temat sytuacji gospodarczej i kulturalnej w Poznaniu. Impulsem do organizacji wydarzenia był tegoroczny Jubileusz 20-lecia firmy Volkswagen Poznań, jednak dyskusja miała znacznie szerszy kontekst.

Debata publiczna, która odbyła się 3 października w Starym Browarze w Poznaniu koncentrowała się na najważniejszych elementach tworzących nierozerwalny związek z życiem miasta: ludźmi, przemysłem, a także kulturą. Uczestnicy dyskutowali m.in. o wzajemnym postrzeganiu się przemysłu i miasta oraz czynnikach decydujących o lokalizacji i sukcesie działalności gospodarczej. Nie brakowało nawiązań do działań związanych ze społeczną odpowiedzialnością biznesu. Wspomniano także o współpracy biznesu z uczelniami wyższymi, której przejawem są m.in. studia dualne na Politechnice Poznańskiej.

Celem debaty „Ludzie. Przemysł. Miasto. Razem czy osobno?” było wskazanie roli przemysłu w mieście. Zależało nam również na tym, by zainicjować otwartą dla mieszkańców dyskusję pomiędzy przedstawicielami biznesu, miasta i nauki na temat sytuacji gospodarczej i kulturalnej w stolicy Wielkopolski mówi Michael Kleiß, Prezes Zarządu Volkswagen Poznań.

Wśród uczestników wydarzenia znaleźli się m.in. Tomasz Kayser – Zastępca Prezydenta Miasta Poznania oraz dr Andrzej Byrt – Prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich (był również moderatorem debaty). Na spotkaniu pojawiła się też Grażyna Kulczyk – jedna z najbogatszych Polek, bizneswoman i mecenas sztuki, której działalność dobrze odzwierciedla hasło dyskusji. W debacie wzięli ponadto udział: Prof. Marian Gorynia – Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Prof. Krzysztof Podemski z Instytutu Socjologii UAM, Henryk Łobocki – Dyrektor ds. Infrastruktury – Prokurent Spółki HCP oraz Michael Kleiss – Prezes Zarządu Volkswagen Poznań. Kilka pytań zadali też mieszkańcy Poznania.

Zainteresowanie spotkaniem jest dowodem na to, iż w Poznaniu istnieje zapotrzebowanie na otwarte dla publiczności debaty o tematyce gospodarczej i kulturalnej. Widać też, że poznaniacy chcą aktywnie uczestniczyć w tego typu wydarzeniach To była pierwsza taka debata w Starym Browarze, jednak wierzymy, że kolejne spotkania będą zmieniać swoją formułę zgodnie z zapotrzebowaniem społecznym dodaje Prezes M. Kleiß.

^

© 1994-2023 Prelite Public Relations. Wszystkie prawa zastrzeżone. Google+