AktualnościAktualności
PoWtŚrCzPtSoNd
010203040506
07080910 111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Wielkopolska triathlonem stoi

Czwartek, 10 października, 2013

Po zakończonych sukcesem Triathlonie Sieraków i LOTTO POZnan* Triathlon 2013 coraz więcej miłośników sportu myśli o starcie w kolejnych zawodach w Wielkopolsce. Swój udział w przyszłorocznych imprezach, które zorganizowane zostaną w Sierakowie i Poznaniu zgłosiło już w sumie niemal 2,5 tys. osób.

Tak duże zainteresowanie zawodami sportowymi jest dowodem na to, że zarówno w Wielkopolsce, jak również w innych częściach kraju przybywa pasjonatów triathlonu. Coraz większa liczba osób startujących w imprezach biegowych czy maratonach rowerowych poszukuje nowych wyzwań, jakie daje im właśnie triathlon. Wielkie emocje i niezapomniana atmosfera sprawiają, że coraz więcej miast i ośrodków sportowych chce organizować zawody łączące pływanie, jazdę na rowerze i bieg. Do uprawiania triathlonu zachęcają też sukcesy polskich sportowców, jak choćby ostatnie zwycięstwo Agnieszki Jerzyk w Ironman 70.3 w Lanzarote.

– Po LOTTO POZnan* Triathlon zaobserwowaliśmy znaczący wzrost zainteresowania triathlonem – mówi Wojciech Kruczyński z ENDU SPORT, organizatora Triathlonu Sieraków i Poznań Triathlon. – Już w trakcie trwania imprezy wiele osób podpytywało nas zresztą o to, kiedy ruszą zapisy na przyszłoroczne zawody i w jaki sposób powinny się do nich przygotować.

Duża liczba pozytywnych komentarzy pojawiała się już przy okazji Triathlonu Sieraków, który odbył się w maju 2013. Nie brakowało w nim pasjonatów sportu, wspieranych przez całe rodziny.  Dla wielu osób rozpoczynających swoją przygodę z triathlonem zawody stanowiły szansę na zapoznanie się ze sportową rywalizacją. Deklaracje odnośnie startu publikowane były również m.in. na oficjalnym profilu Poznań Triathlon na Facebooku. Szły one w parze z pozytywnymi komentarzami na temat organizacji imprezy.

Podobnego zdania byli zawodnicy, którzy ukończyli rywalizację. Sergii Kurockin, zwycięzca LOTTO POZnan* Triathlon na krótkim dystansie zapewniał, że nie zabraknie go na imprezie w przyszłym roku. Chęć udziału zgłaszali też wolontariusze, przypatrujący się zmaganiom „ludzi z żelaza” i wspierający ich na trasie zawodów. Teraz wiele osób zgłosiło się już na imprezy w Sierakowie i Poznaniu. Odpowiedni i jak najszybszy wybór startów pozwoli im bowiem lepiej zaplanować przygotowania do nowego sezonu. Organizatorzy zwracają również uwagę, iż nie tylko w świetle ostatnich wydarzeń, ale ogólnych zasad przygotowania do dużego wysiłku zasadne jest zbadanie się przed uczestnictwem w każdych zawodach. W szczególności powinno dotyczyć to rywalizacji o podwyższonym stopniu trudności, jaką jest triathlon.

– Swój udział w Triathlonie Sieraków zgłosiło już niemal 1,2 tys. osób, a w Poznań Triathlon o sto więcej – dodaje Wojciech Kruczyński. – Ze względu na zainteresowanie uczestników, zdecydowaliśmy się na połączenie zapisów na obie imprezy. Osoby, które zdecydują się na start w Sierakowie i Poznaniu, będą mogły jeszcze przez kilka dni skorzystać z obniżonej opłaty startowej.

Pierwsza tura zapisów potrwa do 15 października 2013. Triathlon Sieraków odbędzie się w 31.05 i 1.06.2014, a Poznań Triathlon w terminie 26-27.07.2014. Więcej informacji odnośnie obu imprez sportowych można znaleźć na stronach http://www.triathlonsierakow.pl/pl/ oraz http://www.poznantriathlon.pl/pl/.O ENDU SPORT
ENDU SPORT Sp. z o.o. kompleksowo organizuje różnego typu wydarzenia – zarówno masowe, jak i kameralne imprezy sportowe w kraju i zagranicą. W swoim portfolio firma posiada m.in. zakończone sukcesem maratony biegowe i rowerowe, imprezy dla dzieci, w przede wszystkim Triathlon Sieraków 2012 i 2013 oraz LOTTO POZnan* Triathlon 2013. Przygotowuje ponadto wydarzenia dla firm, konferencje i szkolenia. Oprócz działalności eventowej, ENDU SPORT zajmuje się sprzedażą i wynajmem profesjonalnego sprzętu sportowego pod marką ENDUSHOP. Więcej informacji na stronie http://www.endusport.pl oraz http://endushop.pl.

^

© 1994-2024 Prelite Public Relations. Wszystkie prawa zastrzeżone. Google+