AktualnościAktualności
PoWtŚrCzPtSoNd
010203040506
07080910111213
1415 1617181920
21222324252627
28293031

Polscy dostawcy stawiają na jakość

Wtorek, 15 października, 2013

Volkswagen PoznańPonad 300 osób wzięło udział II Ogólnopolskiej Konferencji Jakościowej Dostawców Motoryzacyjnych zorganizowanej przez Volkswagen Poznań we współpracy ze spółkami koncernu Volkswagen i partnerami biznesowymi z branży motoryzacyjnej. Wśród uczestników nie zabrakło przedstawicieli wielkopolskich i krajowych przedsiębiorstw, jak i zagranicznych gości.

Uczestnicy Ogólnopolskiej Konferencji Jakościowej Dostawców Motoryzacyjnych, którzy w miniony czwartek, 10 października pojawili się na terenie MTP, mogli wziąć udział w warsztatach o tematyce związanej z procesem dostaw oraz wykładach przeprowadzonych przez specjalistów z branży.

– Celem konferencji było podniesienie świadomości jakościowej wśród firm tworzących łańcuch dostaw w polskim przemyśle motoryzacyjnym – mówi Michael Kleiss, Prezes Volkswagen Poznań. – Zależało nam również na tym, by uczestnicy mogli zapoznać się z nowinkami w branży, które będą mogli wdrożyć we własnym procesie dostaw.

Szczególną popularnością wśród gości konferencji cieszyły się zajęcia odbywające się w sali „Lego Line”, w której można było uczestniczyć w symulacji linii produkcyjnej, stanowiącej przykład zarządzania dostawami. Osoby biorące udział w warsztatach miały za zadanie zbudować samochód w określonym limicie czasowym. Wielu uczestników konferencji odwiedziło też salę z tzw. „Diagramami Ishikawy”, które używane są do ilustrowania związków przyczynowo-skutkowych. Pomagają one dostrzec złożoność danego problemu, dlatego też mogą okazać się przydatne w procesie planowania i organizowania dostaw. Istotnymi elementami konferencji były również zagadnienia związane z ochroną środowiska, czego przykładem może być realizowana przez Volkswagen akcja pod hasłem „Think blue. Factory”.

Zakładamy, że podobnie, jak zeszłoroczna konferencja, tegoroczne wydarzenie pozytywnie wpłynie na współpracę pomiędzy podmiotami funkcjonującymi w branży motoryzacyjnej. Jest ona niezwykle ważna, gdyż stanowi o sile polskiego przemysłu motoryzacyjnego – dodaje Michael Kleiss.

Oprócz Volkswagen Poznań, współorganizatorami przedsięwzięcia były: Volkswagen Group Polska, Volkswagen Motor Polska, MAN Bus Sp. z o.o. oraz firma Sitech Sp. z o.o. Wśród zaproszonych gości znajdowali się zarówno dotychczasowi partnerzy biznesowi firmy, jak również przedstawiciele nowopowstałych zakładów, które w najbliższym czasie dostarczą części do nowych projektów. Nie zabrakło też zagranicznych gości. Konferencję otworzył Uwe Harnack – Dyrektor ds. Jakości Części Zakupowych koncernu Volkswagen AG w Wolfsburgu. Poza wydarzeniami odbywającymi się na terenie MTP, dla uczestników konferencji przygotowano też możliwość zwiedzenia nowoczesnej fabryki Volkswagen Poznań w Antoninku.

^

© 1994-2024 Prelite Public Relations. Wszystkie prawa zastrzeżone. Google+