AktualnościAktualności
PoWtŚrCzPtSoNd
010203
04 050607080910
11121314151617
18192021222324
252627282930

(Wielko)polski triathlon w centrum miasta

Poniedziałek, 4 listopada, 2013

Triathlon rozwija się i powoli staje się nieodłącznym elementem sportowego stylu życia. Wzrasta liczba Polaków uczestniczących w zawodach triathlonowych, które coraz częściej organizowane są w centrach miast. W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie tą dyscypliną sportu przybywa też sklepów ze sprzętem triathlonowym. Niedawno do centrum Poznania przeniosła się jedna z takich marek – Endu Shop.

Dowodem na rosnącą popularność triathlonu jest wysoka frekwencja wśród zawodników zgłaszających się do udziału w imprezach takich jak Triathlon Sieraków i Poznań Triathlon 2014. Zarówno sportowcy, jak i kibice poszukują nowych wrażeń jakie daje im triathlon.

– Triathlon Sieraków 2012 ukończyło nieco ponad 100 uczestników, a już rok później liczba ta była prawie ośmiokrotnie wyższa – mówi Wojciech Kruczyński z ENDU SPORT, organizatora zawodów. – W 2014 roku ze względu na duże zainteresowanie imprezą zdecydowaliśmy się zwiększyć limity startowe do 750 uczestników na każdym dystansie.

Jeżeli wszystko pójdzie więc zgodnie z planem w przyszłorocznym Triathlonie Sieraków wystartuje 1500 triathlonistów (połowa na dystansie krótkim, a druga połowa na długim). Taka liczba nie powinna jednak nikogo dziwić. Podobną frekwencją zanotowano bowiem podczas LOTTO POZnan* Triathlon 2013. Niewykluczone, że podczas którejś z przyszłorocznych edycji tych imprez pobity zostanie kolejny rekord uczestnictwa.

Polski triathlon stawia nie tylko na ilość, ale również jakość. Organizatorzy zawodów podejmują działania, które mają na celu coraz lepszą edukację uczestników, by byli oni świadomi wyzwań, jakie stwarza triathlon. Wśród samych sportowców również nie brakuje osób, które poszukują porad specjalistów oraz profesjonalnego sprzętu triathlonowego. W odpowiedzi na ich zapotrzebowanie powstają blogi, strony internetowe oraz sklepy z profesjonalnym sprzętem sportowym. Podobnym śladem jak imprezy sportowe tego typu, które przenoszą się do centrów miast, podążają sklepy triathlonowe.

– Wiele osób, które zastanawiają się nad zakupem sprzętu triathlonowego najpierw chce go przetestować i sprawdzić, czy odpowiada on ich wymaganiom. W zawodach triathlonowych istotną rolę odgrywają bowiem nie tylko wyniki, ale również bezpieczeństwo i komfort startu – podsumowuje Wojciech Kruczyński, triathlonista i właściciel Endu Shop, który w ostatni weekend otwarty został w centrum Poznania. Na inauguracji pojawili się zarówno profesjonaliści, jak i pasjonaci sportu.

Osoby, które odwiedzą sklep przy ul. 23 lutego 4/6 mogą nie tylko dopasować i nabyć sprzęt potrzebny do uprawiania triathlonu, biegania, jazdy na rowerze czy pływania, ale równie go wynająć. Sprzęt i akcesoria sportowe można zakupić też przez internet.O ENDU SPORT
ENDU SPORT Sp. z o.o. kompleksowo organizuje różnego typu wydarzenia – zarówno masowe, jak i kameralne imprezy sportowe w kraju i zagranicą. W swoim portfolio firma posiada m.in. zakończone sukcesem maratony biegowe i rowerowe, imprezy dla dzieci, w przede wszystkim Triathlon Sieraków 2012 i 2013 oraz LOTTO POZnan* Triathlon 2013. Przygotowuje ponadto wydarzenia dla firm, konferencje i szkolenia. Oprócz działalności eventowej, ENDU SPORT zajmuje się sprzedażą i wynajmem profesjonalnego sprzętu sportowego pod marką ENDUSHOP. Więcej informacji na stronie http://www.endusport.pl oraz http://endushop.pl.

Otwarcie ENDU SHOP.

Otwarcie ENDU SHOP

Otwarcie ENDU SHOP.

Otwarcie ENDU SHOP

Otwarcie ENDU SHOP.

Otwarcie ENDU SHOP

^

© 1994-2019 Prelite Public Relations. Wszystkie prawa zastrzeżone. Google+