AktualnościAktualności
PoWtŚrCzPtSoNd
010203
0405060708 0910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Prelite zadba o PR triathlonu (i nie tylko)

Piątek, 8 listopada, 2013

Sukces takiej imprezy jak LOTTO POZnan* Triathlon 2013 przekłada się na dobre relacje biznesowe. Dowodem na to jest kontynuacja współpracy pomiędzy ENDU SPORT a Prelite, w znacznie szerszym wymiarze. Prelite mająca na swoim koncie sukcesy związane z wizerunkową oprawą m.in. poznańskiej Strefy Kibica podczas EURO 2012, odpowiadać będzie za działania media relations dla organizatora wydarzeń sportowych, jakim jest ENDU SPORT.

Podczas sierpniowego triathlonu w Poznaniu Prelite zajmowała się m.in. reprezentowaniem organizatorów zawodów w kontaktach z mediami, wspierając rzecznika imprezy. Jedno
z najważniejszych tegorocznych wydarzeń w stolicy Wielkopolski zakończyło się nie tylko sukcesem organizacyjnym i medialnym, ale przede wszystkim sportowym. To także efekt w większym wymiarze – popularyzacji triathlonu. Wszystko to miało wpływ na decyzję ENDU SPORT odnośnie kontynuacji
i poszerzenia działań public relations, a także wyboru rzecznika prasowego firmy, którego funkcję będzie pełnił Aleksander Rosa z Prelite.

– Zdecydowaliśmy się na współpracę public relations nie tylko dlatego, że zależy nam na dobrym komunikowaniu o organizowanych przez nas imprezach takich jak przyszłoroczny Poznań Triathlon, triathlon w Sierakowie czy w Przechlewie – mówi Wojciech Kruczyński, prezes ENDU SPORT. – Koncentrujemy się na tym, by były one świętem sportu dla jak największej liczby uczestników, świadomych własnych możliwości i dobrze przygotowanych do startu. Planujemy też rozszerzenie naszych usług z zakresu organizacji i obsługi wydarzeń sportowych.

Organizatorzy podkreślają, że podobnie, jak w przypadku tegorocznej imprezy w Poznaniu, również w przyszłym roku chcą zwrócić uwagę na właściwe przygotowanie się zawodników i kibiców do triathlonu. W planach są wspólne treningi dla triathlonistów, jak również odpowiednia edukacja poprzez media, stronę internetową czy profil na Facebooku. Dorobek ENDU SPORT, organizatora zawodów sportowych połączony zostanie z doświadczeniem pierwszej w Wielkopolsce i jednej z najstarszych w kraju firm doradczych w obszarze public relations. Współpraca będzie miała charakter modułowy: bieżąca obsługa PR firmy, a także kompleksowe działania związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem zawodów od strony medialnej. Zadanie te obejmować będą m.in. pozyskiwanie patronatów medialnych, organizację biura prasowego i kontaktów z mediami, działania w social media oraz na stronach internetowych poszczególnych imprez.

– Działania z zakresu sportowego public relations są elementem strategii naszej firmy, dlatego też cieszy nas dalsza współpraca z ENDU SPORT – podkreśla Waldemar Rydzak, prezes Prelite. – Wierzymy, że koordynacja działań wizerunkowych i eventowych przełoży się nie tylko na popularyzację triathlonu, ale również na organizację większej liczby imprez o charakterze międzynarodowym w naszym regionie.

Udział w Triathlonie Sieraków, który odbędzie się w 31.05 i 1.06.2014 r., zapowiedziało już niemal 1,5 tys. osób. Z kolei na przyszłoroczny Poznań Triathlon zaplanowany w terminie 26-27.07.2014 r. zgłosiło się już ponad 1,6 tys. uczestników. Organizatorzy zawodów w stolicy Wielkopolski kontynuują proces ubiegania się o licencję IRONMAN®. Jest ona przyznawana przez World Triathlon Corporation na organizację zawodów dla „ludzi z żelaza” składających się z 3,86 km pływania, 180,2 km jazdy na rowerze oraz klasycznego maratonu biegowego. Jeżeli licencja zostanie przyznana, będzie to nie tylko pierwsze tego typu wyróżnienie w Polsce, ale również w Europie Środkowo-Wschodniej.


 

O ENDU SPORT

ENDU SPORT Sp. z o.o. kompleksowo organizuje różnego typu wydarzenia – zarówno masowe, jak i kameralne imprezy sportowe w kraju i zagranicą. W swoim portfolio firma posiada m.in. zakończone sukcesem maratony biegowe i rowerowe, imprezy dla dzieci, w przede wszystkim Triathlon Sieraków 2012 i 2013 oraz LOTTO POZnan* Triathlon 2013. Przygotowuje ponadto wydarzenia dla firm, konferencje i szkolenia. Oprócz działalności eventowej, ENDU SPORT zajmuje się sprzedażą i wynajmem profesjonalnego sprzętu sportowego pod marką ENDUSHOP. Więcej informacji na stronie http://www.endusport.pl oraz http://endushop.pl.

^

© 1994-2019 Prelite Public Relations. Wszystkie prawa zastrzeżone. Google+