AktualnościAktualności
PoWtŚrCzPtSoNd
010203
04050607080910
11121314151617
181920212223 24
252627282930

Tysiące ludzi z żelaza podbije Polskę!

Sobota, 23 listopada, 2013

W przyszłorocznym sezonie zainaugurowany zostanie największy w Polsce cykl imprez triathlonowych – Tri Tour. Obejmie on swoim zasięgiem aż 7 wydarzeń sportowych współorganizowanych przez firmę ENDU SPORT, wśród których znajdą się znane już marki: Poznań Triathlon, Triathlon Sieraków, Triathlon Przechlewo oraz nowości (m.in. Triathlon Piła czy Szczecin). Każda z propozycji będzie miała swój unikalny charakter.

Start cyklu imprez odbędzie się w 31 maja 2014 w Sierakowie. Należy spodziewać się, że zawody przyciągną zarówno profesjonalistów, jak i pasjonatów sportu, dopingowanych przez cale rodziny i przyjaciół. Dla wielu osób stawiających swoje pierwsze kroki w triathlonie, impreza będzie okazją do tego, by poznać smak sportowej rywalizacji. Pozytywne komentarze odnośnie organizacji tegorocznej edycji dodatnio wpłynęły na wysoką liczbę uczestników przyszłorocznego triathlonu. W 2014 roku w Sierakowie wystartuje 1500 triathlonistów.

– Przyszłoroczny terminarz triathlonowy, wysoka frekwencja Triathlonu Sieraków, a przede wszystkim jego niepowtarzalny charakter przyczyniły się do wyboru zawodów jako imprezy inaugurującej cykl Tri Tour – mówi Wojciech Kruczyński, dyrektor firmy ENDU SPORT współorganizującej zawody. – Będzie to największy w Polsce cykl imprez triathlonowych, który pozwoli zwrócić uwagę i docenić osiągnięcia „ludzi z żelaza” z całego sezonu. Zakładamy, że propozycja przypadnie do gustu sportowcom oraz kibicom i przyczyni się do dalszej popularyzacji triathlonu w naszym kraju.

Po Sierakowie kolejnymi punktami na triathlonowej mapie Polski w ramach Tri Tour będą Szczecin oraz Poznań. W lipcu w stolicy Wielkopolski odbędą się największe zawody triathlonowe, które – według aktualnych prognoz – przyciągną aż 3 tys. zawodników. Niewykluczone, że impreza po raz kolejny zostanie uznana więc przez społeczność triathlonową za Imprezę Roku. Zawody w ramach Tri Tour odbędą się również w Pile i Borównie. Przyszłoroczny sezon triathlonowy zwieńczy natomiast wrześniowy Prime Food Triathlon Przechlewo. Biorąc pod uwagę limity startowe, należy spodziewać się, że w indywidualnej rywalizacji wystartuje niemal 1000 osób. W tym przypadku rywalizacja uczestników toczyć się będzie w charakterystycznej, kaszubskiej scenerii.

– Przyjmuje się, że dla zawodników optymalnym rozwiązaniem jest start w około 2-3 triathlonach. Tworząc cykl imprez triathlonowych Tri Tour zależało nam na tym, by dać im możliwość wyboru spośród różnorodnych propozycji, w zależności od aktualnej dyspozycji i preferencji odnośnie skali zawodów – przyznaje Wojciech Kruczyński z firmy ENDU SPORT i dodaje: –Każda z imprez będzie miała swój niepowtarzalny charakter, jednak w gruncie rzeczy będą one tworzyć jedną całość.

Tri Tour będzie klasyfikować zawodników według osiągnięć uzyskanych w poszczególnych zawodach. Liczba punktów możliwych do uzyskania w rywalizacji będzie uzależniona m.in. od wybranego przez nich dystansu. Warunkiem uczestnictwa w Tri Tour jest start w co najmniej 3 z 7 imprez. Uroczyste zakończenie sezonu odbędzie się w październiku. Nagrodzonych zostanie wtedy ponad 250 zawodników. Sklasyfikowani uczestnicy Tri Tour otrzymają imienne dyplomy zaświadczające o uzyskanej lokacie wraz z rezultatami wszystkich startów. Dla najlepszych zawodników i zawodniczek w klasyfikacji generalnej oraz w poszczególnych kategoriach wiekowych przewidziano okolicznościowe puchary i nagrody.
Znane są już terminy i lokalizacje sześciu imprez triathlonowych z cyklu Tri Tour (patrz kalendarz). W najbliższym czasie poznamy jeszcze jedno wydarzenie, które dołączy do tego grona.

Kalendarz imprez w ramach Tri Tour*

• 31.05-01.06.2014 Triathlon Sieraków
• 05-06.07.2014 Triathlon Szczecin
• 26-27.07.2014 Poznań Triathlon
• 15-17.08.2014 Triathlon Piła
• 30-31.08.2014 Triathlon Borówno
• 06-07.09.2014 Prime Food Triathlon Przechlewo
* Szczegóły odnośnie siódmej imprezy pojawią się wkrótceO ENDU SPORT
ENDU SPORT Sp. z o.o. kompleksowo organizuje różnego typu wydarzenia – zarówno masowe, jak i kameralne imprezy sportowe w kraju i zagranicą. W swoim portfolio firma posiada m.in. zakończone sukcesem maratony biegowe i rowerowe, imprezy dla dzieci, w przede wszystkim Triathlon Sieraków 2012 i 2013 oraz LOTTO POZnan* Triathlon 2013. Przygotowuje ponadto wydarzenia dla firm, konferencje i szkolenia. Oprócz działalności eventowej, ENDU SPORT zajmuje się sprzedażą i wynajmem profesjonalnego sprzętu sportowego pod marką ENDUSHOP. Więcej informacji na stronie http://www.endusport.pl oraz http://endushop.pl.

^

© 1994-2020 Prelite Public Relations. Wszystkie prawa zastrzeżone. Google+