AktualnościAktualności
PoWtŚrCzPtSoNd
0102
030405060708 09
10111213141516
17181920212223
2425262728

Biegacze z żelaza rywalizowali przy Malta Ski

Sobota, 8 lutego, 2014

Około 400 osób uczestniczyło w Endu Winter Run. Zawody, które w sobotę odbyły się na Malcie były treningiem przed nadchodzącym sezonem i Poznań Triathlon 2014, jak również – dzięki koncepcji Apres Run – okazją do integracji triathlonistów, biegaczy i kibiców. Trwają przygotowania do kolejnych edycji imprezy.

Najszybciej na metę zlokalizowaną przy Malta Ski dobiegli Adam Konieczny (dystans 10,8,2 km, czyli 2 pętle wokół Jeziora Maltańskiego) oraz Paweł Troka (16,2 km, czyli 3 pętle). Nagrodzono też najlepsze zawodniczki, którymi okazały się odpowiednio Katarzyna Pastwa oraz Agniszka Pelc-Wanielista. W rywalizacji uczestniczyli pasjonaci sportu oraz profesjonaliści i ambasadorzy Poznań Triathlon 2014, tacy jak maratończyk Przemysław Walewski oraz duet Jarosław Skiba-Marcin Suwart przygotowujący się do Paraolimpiady w Rio de Janeiro. Nie zabrakło też Mezo, który pobiegł razem z żoną. Zawodnikom udzieliła się pozytywna atmosfera wydarzenia.

– Biegło mi się bardzo dobrze. Dopisała też pogoda. Myślę, że w miarę upływu czasu forma będzie wzrastać – mówił zwycięzca krótszego dystansu, Adam Konieczny. –  Zapraszam wszystkie osoby do biegania – dodał zawodnik, który na razie nie myśli wprawdzie o triathlonie, ale przygotowuje się do półmaratonu.

Na uczestników czekały dodatkowe atrakcje przygotowane w ramach Apres Run. Dzięki współpracy z Malta Ski zawodnicy mogli razem spędzić wolny czas, nawiązać nowe znajomości i wymienić się doświadczeniami, które mogą okazać się przydatne podczas kolejnych startów.

– Mamy nadzieję, że połączenie rywalizacji sportowej z Apres Run przypadło zawodnikom do gustu i odpowiednio zmotywowało ich do aktywności fizycznej – mówił Wojciech Kruczyński, dyrektor Endu Sport, organizator i imprezy. – Planujemy już kolejne treningi przed Poznań Triathlon 2014, które pozwolą miłośnikom sportu jak najlepiej przygotować się do sezonu i połączyć wysiłek fizyczny z dobrą zabawą w większym gronie.

Dla uczestników Endu Witer Run przewidziano pakiety startowe i pamiątkowe medale. Wyróżniono też 20 najlepszych zawodników w 4 różnych kategoriach, którzy otrzymali nagrody ufundowane przez Malta Ski, Avana, Compressport, Cityzen, Newline, Ludora, Cukiernię Jagódka oraz Salco Sport Therapy. W organizację wydarzenie zaangażowane było także Miasto Poznań. To dopiero początek przygotowań do Poznań Triathlon 2014. Kolejne treningi biegowe dla „ludzi z żelaza i nie tylko” odbędą się 22 lutego i 8 marca. W międzyczasie (1 marca) zaplanowano też nietypową, bo halową odmianę triathlonu. Szczegóły na ten temat zostaną podane wkrótce.

O ENDU SPORT
ENDU SPORT Sp. z o.o. kompleksowo organizuje różnego typu wydarzenia – zarówno masowe, jak i kameralne imprezy sportowe w kraju i zagranicą. W swoim portfolio firma posiada m.in. zakończone sukcesem maratony biegowe, imprezy dla dzieci, a przede wszystkim Triathlon Sieraków 2012 i 2013 oraz LOTTO POZnan* Triathlon 2013. Przygotowuje ponadto wydarzenia dla firm, konferencje i szkolenia. Oprócz działalności eventowej, dodatkową działalnością ENDU SPORT jest prowadzenie sklepu ENDU SHOP, który zajmuje się sprzedażą i wynajmem profesjonalnego sprzętu sportowego. Więcej informacji na stronie http://www.endusport.pl oraz http://endushop.pl.

Endu Winter Run.

Endu Winter Run

Endu Winter Run.

Endu Winter Run

^

© 1994-2020 Prelite Public Relations. Wszystkie prawa zastrzeżone. Google+