262728293031

JBL Triathlon Sieraków 2014 - triathloniści podbili "Krainę 100 jezior"

Sobota, 31 maja, 2014

JBL Triathlon Sieraków, ENEA Tri Tour, ENEA Poznań Triathlon, triathlon, Endu Sport, Filip Przymusiński, Kacper Adam, wsparcie medialne, obsługa biura prasowego, Prelite

Piękna pogoda i pokazy flyboard – od tego rozpoczęła się rywalizacja na JBL Triathlon Sieraków. W ciągu trzech lat impreza urosła do rangi kultowej, czego dowodem była rekordowa frekwencja na obu dystansach. W sobotę na długim dystansie zwyciężył Kacper Adam, a z kolei w niedzielę na krótkim dystansie najlepszy był Filip Przymusiński. Impreza zainaugurowała największy w Polsce cykl 7 imprez triathlonowych - ENEA Tri Tour.

Filip Pzymusiński pokonał trasę 950 m pływania, 45 km jazdy na rowerze i 10,6 km biegu z łącznym czasem 2:04:27. – Najtrudniej było uwierzyć w siebie. Teraz walczę o start w Ironmanie – powiedział szczęśliwy zwycięzca tuż po wbiegnięciu na metę. Drugie miejsce zajął Łukasz Kalaszczyński (PTT Delta, czas 2:04:59), a trzecie Jakub Dec (Triathlon Series Team, czas 2:05:31). Wśród kobiet najlepsza okazała się Katarzyna Pastwa (Poznanbiega.pl, czas 2:27:00). Ze względu na dużą liczbę uczestników, w zawodach zastosowano tzw. start barceloński, czyli falami co 10 minut.

– Gratulujemy wszystkim uczestnikom JBL Triathlon Sieraków, którzy zmierzyli się z malowniczą, ale wymagającą trasą – powiedział Wojciech Kruczyński, dyrektor Endusport, firmy organizującej zawody. – Dzisiejsza impreza to dopiero początek sportowych emocji, które czekają miłośników triathlonu w tym sezonie. Już teraz zapraszamy na kolejne zawody – odbędą się one m.in. w Kołobrzegu,  Szczecinie i Poznaniu – dodał Kruczyński, który skomentował też sobotnią imprezę: Dzisiejszy dzień pokazał, że jesteśmy doskonale przygotowani do cyklu Enea Tri Tour, co potwierdzają nie tylko czasy zawodników, ale ich uśmiechnięte twarze.

W sobotę zawodnicy rywalizowali na długim dystansie (1900 m – 90 km – 21,1 km). Najlepszy w tym dniu (Kacper Adam, Olimpius.pl) ukończył zawody z czasem 4:07:37, drugie miejsce zajął Jakub Woźniak z czasem 4:15:04, a trzecie Łukasz Szumiec (JSC Jasło) z czasem 4:15:24. Z kolei pierwsza wśród kobiet była Olga Ziętek (Tri Energy Team) z czasem 4:44:26. Co ciekawe, na długim dystansie wystartował tez niedzielny zwycięzca  - Filip Przymusiński (zajął 8 miejsce). W piątek w sportowej zabawie Tri Kids Duathlon wzięły udzial dzieci.

JBL Triathlon Sieraków był ważnym wydarzeniem nie tylko w Wielkopolsce, ale również w całym kraju. Rozpoczął cykl imprez triathlonowych – ENEA Tri Tour i zwiastował dopiero początek emocji, które będą związane z największym cyklem imprez triathlonowych ENEA Tri Tour. Sponsorami głównymi JBL Triathlon Sieraków byli Firma Karlik – Autoryzowany Dealer Volvo oraz Itaka. Więcej informacji na temat JBL Triathlon Sieraków można znaleźć na stronie: http://www.triathlonsierakow.pl/.

Zadania, które realizował zespół Prelite podczas JBL Triathlon Sieraków to m.in. wsparcie medialne Endu Sport, obsługa biura prasowego, prowadzenie relacji na żywo na Facebooku.