AktualnościAktualności
PoWtŚrCzPtSoNd
01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
2324 2526272829
30

Klimatyczny Triathlon Kołobrzeg

Wtorek, 24 czerwca, 2014

Triathlon Kołobrzeg, ENEA Tri Tour, Unity Line Triathlon Szczecin triathlon, Endu Sport, Jacek Krawczyk, Filip Przymusiński, wsparcie medialne, briefing prasowy, obsługa biura prasowego, Facebook, Prelite
 

Jacek Krawczyk pokonał trasę 475 m pływania, ok. 25 km jazdy na rowerze i 5,25 km biegu z czasem 01:02:50. Drugie miejsce zajął Jakub Dec (Triathlon Series Team/KS Hanza Goleniów, czas 01:04:35), a trzecie – Jakub Kaczmarek (Compressport Triathlon Team, czas 01:07:53). Wszyscy uczestnicy musieli zmierzyć się nie tylko z własnymi ograniczeniami, ale również z wymagającą trasą (etap pływacki w Bałtyku) i zmiennymi warunkami atmosferycznymi.

To nie morze było najtrudniejsze, tylko wiatr na rowerze i podczas etapu biegowego – podsumował swój start zwycięzca, Jacek Krawczyk. Jak się okazało, kluczem do sukcesu był m.in. dobry etap pływacki, podczas którego zawodnik również był najszybszy. Najlepsza z kobiet na dystansie superkrótkim okazała się Agata Pecyna (MLUKS Triathlon Koło), która na mecie przyznała, że największą trudność sprawił jej start w wodzie. Podobnego zdania była druga z pań, Anna Heneczkowska z UAM Szpot Triathlon Poznań: – W morzu było naprawdę ciężko ze względu na wysokie fale  – powiedziała szczęśliwa zawodniczka, która zwróciła też uwagę na fantastyczny doping kibiców Kołobrzegu.

Na dystansie krótkim uczestnicy pokonali dwukrotnie dłuższą trasę niż na dystansie superkrótkim. Najlepszy w tej rywalizacji Filip Przymusiński osiągnął czas 02:03:56 i pokonał Łukasza Kalaszczyńskiego (PTT Delta Płock, czas 02:05:21) oraz Jakuba Woźniaka (AZS AGH Kraków, czas 02:08:37).

–  Naprawdę świetna publiczność i niełatwy, bo śliski po deszczu asfalt – podsumował krótko start Kacper Stępniak z Rumii, który zajął 4. miejsce. Najlepszą z pań okazała się w tym przypadku Ewa Komander z Kędzierzyna Koźla. To był trudny wyścig. Wysoka fala, dużo startująca zawodników i dosyć kręta trasa – powiedziała na mecie szczęśliwa zwyciężczyni.

W Triathlonie Kołobrzeg wzięli udział m.in. Joanna Jabłczyńska, Maciej Dowbor oraz Prezydent Poznania, Ryszard  Grobelny. Wśród uczestników byli zawodnicy niemal z całej Polski, w tym również z Kołobrzegu. Wszystkim startującym kibicował Prezydent Miasta Kołobrzeg, Janusz Gromek, który podczas końcowej ceremonii wręczył nagrody najlepszym zawodnikom i zawodniczkom.

– Można powiedzieć, że anioły uchyliły dziś nieba triathlonistom, gdyż po deszczowym starcie pogoda nas pozytywnie zaskoczyła i wyszło słońce – powiedział Janusz Gromek. – Dzisiejsza impreza udowodniła, że  współpraca pomiędzy Poznaniem i Kołobrzegiem układa się idealnie na wszystkich płaszczyznach. Pokazała też, że Kołobrzeg jest naprawdę klimatycznym miastem i otwartym na imprezy sportowe. Już teraz zapraszamy wszystkich na kolejne wydarzenia i przyszłoroczny Triathlon Kołobrzeg.

Wtórował mu Wojciech Kruczyński, dyrektor firmy Endu Sport, która współorganizowała zawody razem z Miastem Kołobrzeg: – Gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy zmierzyli się z morskim etapem pływackim. Po Kołobrzegu zawodników startujących w cyklu ENEA Tri Tour czeka kolejna, niepowtarzalna impreza, czyli Unity Line Triathlon Szczecin, podczas którego zmierzą się oni z wymagającym, ale równie ciekawym etapem pływackim w Odrze – dodał Wojciech Kruczyński z Endu Sport.

Nagrody dla najlepszych zawodników wręczył też przedstawiciel spółki ENEA, sponsora tytularnego cyklu. – Wspieramy różne dyscypliny sportu, m.in. żużel oraz siatkówkę. Potencjał triathlonu jest dla nas oczywisty. Ta kombinacja trzech elementów: pływania, jazdy na rowerze i biegu wymaga żelaznego zdrowia i konsekwencji w treningu. To sport trudny, wymagający ogromnej energii, samodyscypliny i systematyczności, co pokazały również dzisiejsze zawody – powiedział Grzegorz Kinelski, wiceprezes ENEA S.A.

Po sportowych zmaganiach organizatorzy Triathlonu Kołobrzeg zaplanowali wieczorny koncert MEZO, i pokaz fajerwerków. Przez cały czas trwały też targi sprzętu sportowego. Zawody w Kołobrzegu były jedną z 7 imprez w ramach cyklu ENEA Tri Tour obejmującego m.in. Unity Line Triathlon Szczecin, ENEA Poznań Triathlon czy Prime Food Triathlon Przechlewo. Sponsorem oficjalnym Triathlonu Kołobrzeg była Itaka. Sponsorem tytularnym cyklu jest ENEA, a sponsorem głównym – Firma Karlik – Autoryzowany Dealer Volvo. Dodatkowe informacje na stronie http://triathlonkolobrzeg.pl

Zobacz więcej na Google+.

Podobnie jak podczas wcześniejszej imprezy - JBL Triathlon Sieraków - zespół Prelite odpowiadał za wsparcie medialne Endu Sport podczas Triathlonu Kołobrzeg (też briefing prasowy przed imprezą), obsługę biura prasowego, prowadzenie relacji na żywo na Facebooku i inne dodatkowe działania.

^

© 1994-2020 Prelite Public Relations. Wszystkie prawa zastrzeżone. Google+