AktualnościAktualności
PoWtŚrCzPtSoNd
010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
252627 28293031

Rywalizacja ENEA Tri Tour przechodzi w kluczową fazę

Środa, 27 sierpnia, 2014

ENEA Tri Tour, Endu Sport, ENEA Triathlon Borówno, Bydgoszcz, triathlon


ENEA Tri Tour zawodami ENEA Triathlon Borówno  niezwykle energetycznie wchodzi do województwa kujawsko-pomorskiego. Mistrzostwa Polski na pełnym dystansie, rywalizacja na dystansie długim, rywalizacja sztafet oraz moc atrakcji pozasportowych – to wszystko czeka na uczestników oraz kibiców podczas zawodów w Borównie.

W niedzielę (31.08) ponad 450 uczestników wystartuje w kolejnej imprezie z cyklu ENEA Tri Tour – w tym 172 osoby staną do rywalizacji w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski na pełnym dystansie. Ten fakt gwarantuje, że do województwa kujawsko-pomorskiego przyjadą najlepsi triathloniści z całego kraju, aby walczyć o tytuł najlepszego w Polsce „człowieka z żelaza”.

- Cykl ENEA Tri Tour po trzech emocjonujących imprezach w Wielkopolsce i dwóch w zachodniopomorskim przenosi się teraz do województwa kujawsko-pomorskiego. Bydgoszcz wraz z Borównem już wcześniej pokazały, że zawody triathlonowe mają tam niepowtarzalny klimat, który idealnie wpisuje się w największy cykl imprez triathlonowych w Polsce – mówi Wojciech Kruczyński, dyrektor Endu Sport i cyklu ENEA Tri Tour.
Dodatkowym smaczkiem całej rywalizacji będzie fakt, że po raz kolejny w cyklu ENEA Tri Tour zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski – podczas ENEA Poznań Triathlon zawodnicy walczyli o tytuł najlepszego Polaka na dystansie analogicznym do 70.3 na licencji IRONMAN©, tutaj natomiast powalczą na dystansie identycznym jak dystans pełny w zawodach na tej licencji – dodaje.

W ostatnią niedzielę sierpnia triathloniści pokonają zatem 3,8 km etapu pływackiego, 180 km trasy rowerowej oraz pełen dystans maratonu, czyli nieco ponad 42 km. Natomiast zawodnicy startujący na dystansie średnim pokonają dystans o połowę krótszy odpowiednio na każdym z etapów. Kujawsko-pomorska rywalizacja rozpocznie się w Borównie na terenie byłego Wojskowego Ośrodka Wypoczynkowego „Żagiel”, a zakończy w Bydgoszczy przy stadionie CWZS „Zawisza”.

- Finisz ENEA Triathlon Borówno zapowiada się imponująco. Meta na terenie stadionu, gdzie zawodników przywitają kibice oraz ich rodziny stworzy niepowtarzalny klimat – podobny do tego, który znamy z Mistrzostw Świata lub Igrzysk Olimpijskich – mówi Wojciech Kruczyński – Mam nadzieję, że kibice wyzwolą w zawodnikach dodatkową motywację do osiągania jeszcze lepszych wyników, jak i do walki o cenne nagrody cyklu Enea Tri Tour ufundowane przez sponsorów – spółkę ENEA oraz Firmę Karlik – Autoryzowanego Dealera Volvo – dodaje.

ENEA Triathlon Borówno w cyklu ENEA Tri Tour wyróżnia się również niespotykanym wcześniej układem stref zmian. Podczas zawodów będą ich bowiem dwie – jedna w Borównie, a druga przy stadionie CWZS „Zawisza”. W ten sposób organizatorzy chcą połączyć zarówno piękno podbydgoskich okolic, wraz z nadaniem imprezie charakteru miejskiego - co uczyni zawody jeszcze bardziej prestiżowymi, ale również pozwoli mieszkańcom Bydgoszczy dopingować „ludzi z żelaza”.

Sportowa rywalizacja to nie wszystko co czeka na zawodników, ich rodziny oraz kibiców. Wszyscy będą mogli skorzystać z dodatkowych atrakcji, m.in. specjalnej Strefy EXPO, gdzie każdy będzie miał możliwość zapoznać się z nowinkami świata sportu (i nie tylko). Główną atrakcją będzie natomiast projekcja filmu pt. „Być jak Ironman” w reżyserii Krzysztofa Nowickiego, który przedstawia przygotowania trzech bydgoszczan do pierwszego triathlonu. Ten film to nie tylko swoisty „dziennik” z przygotowań trójki przyjaciół, ukazuje on przede wszystkim drogę jaką trzeba pokonać, aby osiągnąć upragniony cel.

Organizatorami oraz współorganizatorami ENEA Triathlon Borówno są: Towarzystwo Sportowe Tri-sport, Miasto Bydgoszcz, Gmina Dobrcz, Gmina Osielsko oraz Endu Sport. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://tri-sport.pl/.

Więcej o ENEA.

Więcej o Endu Sport.

^

© 1994-2024 Prelite Public Relations. Wszystkie prawa zastrzeżone. Google+