AktualnościAktualności
PoWtŚrCzPtSoNd
01 020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
2930

ENEA Tri Tour i ludzie z żelaza zagościli w Borównie-Bydgoszczy

Poniedziałek, 1 września, 2014

ENEA Tri Tour, ENEA Triathlon Borówo, Bydgoszcz, Endu Sport, triathlon, Przechlewo


Przedostatnia impreza z cyklu ENEA Tri Tour w Borównie-Bydgoszczy pozwoliła wyłonić prawdziwego „Polaka z żelaza”. Został nim Robert Karaś, który pokonał pełen dystans z czasem 09:13:43, kończąc go efektownym biegiem maratońskim. Z kolei na dystansie długim najlepszy okazał się Łukasz Kalaszczyński (04:19:47) Finał ENEA Tri Tour odbędzie się już za tydzień w Przechlewie.

W sumie na starcie ENEA Triathlon Borówno stanęło ponad 400 uczestników z kraju i zza granicy, którzy rywalizowali indywidualnie lub sztafetach. W drugim przypadku tryumfował zespół „Region Wsparcia Teleinformatycznego w Bydgoszczy” (na pełnym dystansie) oraz „Odnova” (na długim dystansie).

– Zawodnicy startujący w ENEA Triathlon Borówno pokazali, że pomimo zbliżania się do końcówki sezonu letniego, utrzymują prawdziwą kondycją z żelaza. Uzyskali też cenne punkty do rankingu ENEA Tri Tour, w którym czekają na nich nagrody ufundowane m.in. przez spółkę ENEA oraz Firmę Karlik - Autoryzowanego Dealera Volvo – podsumował zawody Wojciech Kruczyński, dyrektor Endu Sport i cyklu ENEA Tri Tour. – Co więcej, doświadczenie zdobyte przez uczestników najdłuższej rywalizacji może okazać się  przydatne np. podczas  zagranicznych startów na pełnym dystansie.

ENEA Triathlon Borówno w cyklu ENEA Tri Tour wyróżnił się m.in. niespotykanym wcześniej układem dwóch stref zmian, łączącym miejski charakter z pięknem podbydgoskich okolic. Oprócz sportowych emocji na triathlonistów i kibiców czekały dodatkowe atrakcje, m.in. Strefa EXPO oraz pokaz filmu pt. „Być jak Ironman” (przedstawiający przygotowania trzech bydgoszczan do pierwszego triathlonu). Organizatorami oraz współorganizatorami ENEA Triathlon Borówno byli: Towarzystwo Sportowe Tri-sport, Miasto Bydgoszcz, Gmina Dobrcz, Gmina Osielsko oraz Endu Sport.

Już za tydzień kolejne, nie tylko sportowe emocje związane z ENEA Tri Tour zagoszczą w województwie pomorskim, gdzie 6 i 7 września odbędzie się Prime Food Triathlon Przechlewo. Wystartuje w nim ok. 900 uczestników, którzy będą rywalizować na długim i krótkim dystansie oraz w kategorii sztafet.

WYNIKI ENEA TRIATHLON BORÓWNO:

http://sts-timing.pl/index.php?option=com_wrapper&view=wrapper&Itemid=7

Więcej o ENEA.

Więcej o Endu Sport.

^

© 1994-2024 Prelite Public Relations. Wszystkie prawa zastrzeżone. Google+