AktualnościAktualności
PoWtŚrCzPtSoNd
01020304050607
08 091011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Przechlewo słonecznie przywitało triathlonistów

Poniedziałek, 8 września, 2014

Prime Food Triathlon Przechlewo, ENEA Tri Tour, Mateusz Rak, Filip Przymusiński, Paweł Nowak, Andrzej Żmda Trzebiatowski, Prime Food, Prelite, Endu Sport, triathon, social media, media relations, PR


Mateusz Rak z Tri-Team Rumia (na krótkim dystansie) i Filip Przymusiński z UAM Szpot Triathlon Poznań (na długim) zwyciężyli w Prime Food Triathlon Przechlewo 2014. W wyjątkowej imprezie, która zwieńczyła cykl ENEA Tri Tour wzięło udział ponad 600 uczestników. Nie zabrakło też kibiców, dla których organizatorzy przygotowali dodatkowe atrakcje.

W niedzielę podium krótkiego dystansu uzupełnili Kacper Stępniak (Rumia) oraz Tomasz Brembor (Compressport Triathlon Team, Chorzów). Czwarty rezultat uzyskał paratriathlonowy duet Tomasz Domagała – Łukasz Wietecki. Z kolei wśród pań na krótkim dystansie tryumfowały kolejno: Małgorzata Szczerbińska (MKS Triathlon Malbork), Anna Wiese (Bike Salon.pl, Poznań) i Joanna Sołtysiak (Lab-Med Koło). W sobotę drugie miejsce na długim dystansie zajął Jakub Dec (KS Hanza Goleniów), a trzecie Jakub Woźniak (Gielniów). W kategorii kobiet najlepsze okazały się: Paulina Sutton (Team MK, Newport Pagnell), Martyna Chlebosz (Czersk) i Magdalena Mieścicka (Poznań).

– To była naprawdę fenomenalna trasa. Najtrudniejszy był dla mnie bieg, ale mimo wszystko zawody uważam za bardzo udane i cieszę się, że szybko dotarłem do mety – powiedział Paweł Nowak, Prezes Zarządu firmy Prime Food, jeden z organizatorów i uczestników krótkiego dystansu. – Pragnę pogratulować wszystkim uczestnikom wspaniałej rywalizacji i już teraz nie pozostaje mi nic innego, jak tylko zaprosić Państwa na Prime Food Triathlon Przechlewo 2015. Mam nadzieję, że za rok impreza równie efektownie wpisze się w zakończenie sezonu letniego – dodał Paweł Nowak.

W Prime Food Triathlon Przechlewo wystartowało 46 mieszkańców powiatu człuchowskiego i 21 reprezentantów  Przechlewa. Nie brakowało też zawodników z innych regionów Polski i zza granicy. – Cieszymy się, że już po raz drugi gościliśmy triathlonistów w naszych malowniczych okolicach – Krainie Czystych Jezior i Rzek. Jako wójt pragnę podziękować uczestnikom za to, że docenili zeszłoroczny wysiłek organizatorów i jeszcze liczniej pojawili się w tym roku – powiedział Andrzej Żmuda Trzebiatowski, wójt Gminy Przechlewo. – Impreza taka jak Prime Food Triathlon Przechlewo umożliwia prezentację naszych walorów turystycznych, promocję szlaków pieszo-rowerowych czy kajakowych. Dzięki projektowi „Kajakiem przez Pomorze” zawodnicy i kibice będą mogli w najbliższym czasie skorzystać z jeszcze szerszej oferty turystycznej. Zawody chwalił też m.in. Prezydent Poznania, Ryszard Grobelny, uczestnik krótkiego dystansu: – Fantastyczna trasa rowerowa i biegowa – mówił.

Nowością Prime Food Triathlon Przechlewo był start sztafet składających się z trzech osób, z których każda zmierzyła się z inną konkurencją. Najlepszy w tej rywalizacji okazał się zespół Compressport Triathlon Team (Łukasz Michalak, Tomasz Brembor i Jakub Kaczmarek). Nie zabrakło też członków Zakładowego Klubu Sportowego Contra (start jako część akcji charytatywnej) i ekipy, która połączyła triathlon z… wieczorem kawalerskim. Wszyscy uczestnicy indywidualnej rywalizacji mieli ostatnią w tym roku okazję, by zdobyć punkty do rankingu Enea Tri Tour.

– Prime Food Triathlon Przechlewo niezwykle emocjonująco zakończył największy w Polsce cykl imprez triathlonowych, dodając do niego swój niepowtarzalny klimat – powiedział Wojciech Kruczyński, dyrektor Endu Sport i cyklu Enea Tri Tour. Oficjalna ceremonia zakończenia  cyklu odbędzie się na przełomie września i października. Podczas niej zostaną nagrodzeni wszyscy zwycięzcy poszczególnych klasyfikacji. Już teraz gratuluję jednak wszystkim triathlonistom, którzy z zaangażowaniem startowali w tegorocznych zawodach. Bez was – zawodników i kibiców, sukces cyklu Enea Tri Tour nie byłby możliwy – dodaje.

Organizatorzy przygotowali dodatkowe atrakcje, m.in. konkurs na najlepszą grupę fanów. W piątek w Przechlewie i okolicach pojawił się „triathlonowóz”, który zachęcał wszystkich do kibicowania uczestnikom. W sobotę odbył się pokaz zumby, a główną atrakcją zaplanowaną na niedzielę był koncert zespołu BRACIA. Organizatorami zawodów byli: Gmina Przechlewo, Endu Sport, a przede wszystkim Zakładowy Klub Sportowy Contra, którego zawodnicy uczestniczą w wielu imprezach sportowych w kraju i za granicą. Głównym sponsorem była firma Prime Food Sp. z o.o. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie http://www.triathlonprzechlewo.pl.

Zobacz zdjęcia na G+.

WYNIKI: http://sts-timing.pl/index.php?option=com_wrapper&view=wrapper&Itemid=7

W Przechlewie pojawił się również zespół Prelite, który odpowiadał za media relations, social media (prowadzenie profilu na Facebooku) i inne bieżące kwestie związane z obsługą PR imprezy.

^

© 1994-2024 Prelite Public Relations. Wszystkie prawa zastrzeżone. Google+