AktualnościAktualności
PoWtŚrCzPtSoNd
01020304050607
08091011121314
1516171819 2021
22232425262728
2930

Stargardzkie dzieci bezpieczne na drodze

Piątek, 19 września, 2014

Bridgestone, Bridgestone Stargard, Stargard Szczeciński, dzieci, CSR
 

Dzieci ze stargardzkich szkół podstawowych wkrótce pokażą rówieśnikom, w jaki sposób mogą pozostać bezpieczni na drodze. Wszystko to za sprawą konkursu rysunkowego „Bezpieczny powrót do szkoły 2014” organizowanego przez Komendę Powiatową Policji w Stargardzie Szczecińskim pod patronatem m.in. Bridgestone Stargard.

Jesienią szybciej zapada zmrok, przez co zmniejsza się widoczność pieszych i rowerzystów na drogach. Celem konkursu jest więc zwrócenie uwagi najmłodszych na niebezpieczeństwa, jakie czyhają na nich w tym okresie na drogach. Organizatorzy chcą też wyróżnić i kształtować postawy pomagające zapobiegać wypadkom z udziałem pieszych i rowerzystów.

Tematyka konkursu obejmuje nie tylko zagrożenia związane z ruchem drogowym, ale również sposoby ich unikania przez dzieci: używanie kamizelek i elementów odblaskowych czy prawidłowe wyposażenie jednośladów – mówi asp Łukasz Famulski, Oficer Prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie Szczecińskim. – Edukacja w tym zakresie jest bardzo ważna, zwłaszcza, jeśli weźmie się pod uwagę niebezpieczeństwa, na które narażeni są najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego. Tylko w sierpniu 2014 r. na drogach powiatu stargardzkiego doszło do 2 bardzo poważnych wypadków z udziałem pieszego i rowerzysty – dodaje Famulski.

Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych z powiatu stargardzkiego. Mogą być do niego zgłoszone prace rysunkowe w formacie A4, które zostaną wyłonione w ramach eliminacji szkolnych i przesłane do organizatora do 17 października 2014. Wyróżnione propozycje pomogą w dalszej edukacji – zostaną umieszczone w materiałach prewencyjnych programu „Jesteśmy widoczni”. Na autorów najciekawszych prac czekają nagrody ufundowane przez honorowych patronów: Zarząd Terenowy Niezależnego Samorządu Związku Zawodowego Policjantów Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie Szczecińskim, Salę Zabaw Zig – Zag oraz Bridgestone Stargard.

– Bezpieczeństwo użytkowników dróg jest istotą naszej działalności. Myśląc o właścicielach pojazdów nie możemy zapominać też o pieszych czy rowerzystach. Cieszymy się, więc, że po raz czwarty możemy przyłączyć się do inicjatywy, która pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo młodych mieszkańców powiatu stargardzkiego na drogach – mówi Dorota Such, koordynator CSR Bridgestone Stargard. – Dzieci są nie tylko aktywnymi uczestnikami tego typu akcji, ale również dobrymi nauczycielami dla innych użytkowników dróg.

Konkurs „Bezpieczny powrót do szkoły” jest częścią programu profilaktyczno-edukacyjnego „Jesteśmy Widoczni”, który jest organizowany przez Komendę Powiatową Policji w Stargardzie Szczecińskim od 5 lat. W ramach akcji na terenie miasta i powiatu stargardzkiego odbywają się m.in. spotkania i prelekcje w szkołach i przedszkolach, a także inne działania profilaktyczno-edukacyjne.

^

© 1994-2024 Prelite Public Relations. Wszystkie prawa zastrzeżone. Google+