AktualnościAktualności
PoWtŚrCzPtSoNd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Challenge Family ogłasza w Polsce nowe zawody

Wtorek, 30 września, 2014

Challenge Family, Challenge Poznań, Endu Sport, triathlon, ENEA Poznań Triathlon, Poznań, Prelite, konferencja prasowa, obsługa medialna


Challenge Family wkroczyło do Europy Wschodniej ogłaszając zawody Challenge Poznań. Już 26 lipca 2015 w stolicy Wielkopolski odbędzie się wyścig obejmujący połowę pełnego dystansu.

Przyszłoroczna impreza odbędzie się nad malowniczym Jeziorem Maltańskim, które gościło już w przeszłości wiele imprez międzynarodowych – Mistrzostwa Świata i Europy zarówno w kajakarstwie, jak i wioślarstwie oraz wyścigi Smoczych Łodzi. Challenge Poznań będzie pierwszą edycją zawodów z serii Challenge Family, ale będzie już trzecią edycją poznańskiego triathlonu. Tegoroczne zawody zgromadziły ponad 2600 uczestników z całego świata, co uczyniło je jednymi z największych w Europie. Trasa wyścigu jest płaska i szybka, a na całej jej długości – 1,9 km pływania, 90 km trasy rowerowej i 21 km biegu – zawodnikom towarzyszy doping niesamowitych kibiców.

Wojciech Kruczyński, dyrektor Endusport, polskiego partnera Challenge Family twierdzi, że atmosfera podczas zawodów z serii Challenge Family jest podobna do tego co działo się w trakcie ENEA Poznań Triathlon, co czyni Challenge idealną międzynarodową marką, mogącą sygnować poznańską imprezę.

- Ideę cyklu Challenge obrazuje hasło „We Are Triathlon!” mówiące, że wszyscy zaangażowani w imprezę tworzą jedną wielką sportową rodzinę – mówi Wojciech Kruczyński. – Challenge Family to imprezy triathlonowe, gdzie priorytetem są miłe spędzenie czasu, sport oraz przyjaźń. Organizatorzy zawodów stawiają sobie za cel nawiązanie interakcji z zawodnikami. Ponadto starają się ciągle podkreślać radość jaką przynosi triathlon. Każde zawody z cyklu Challenge cechuje wyjątkowa atmosfera, gdzie wszyscy (zawodnicy, ich rodziny, kibice) spędzają miło cały dzień z triathlonem – dodaje.

- Wejście Challenge Family do Polski nie tylko podniesie prestiż Poznania na triathlonowej mapie Polski, ale także Europy i świata – podkreśla Ryszard Grobelny, Prezydent Poznania i jednocześnie zapalony triathlonista. Już tegoroczne współorganizowanie tak wielkiej imprezy pokazało, jaki potencjał ma u nas triathlon. Cieszę się, że utrzymamy ten trend stając się częścią światowego cyklu imprez – dodaje.

Prezes Challenge Family, Zibi Szlufcik, podkreśla, że poznański triathlon będzie dla Challenge Family kontynuacją działań jeśli chodzi o tworzenie wysokiej jakości wydarzeń triathlonowych, w których głównym celem jest to, aby każdy zawodnik zdobywał cenne doświadczenie.

Zawody triathlonowe organizowane w Poznaniu wspaniale się rozwinęły na przestrzeni ostatnich lat, czyniąc to miasto prawdziwą stolicą polskiego triathlonu. Wojciech Kruczyński i jego zespół pokazali to, co najlepsze. Gościnność Prezydenta Grobelnego i Miasta Poznania sprawia, że Challenge Family jest dumne z nawiązanej współpracy, w stu procentach opierającej się na dbałości o jakość i pozytywne doświadczenia zawodników – mówi Zibi Szlufcik. – Dla mnie cała ta sytuacja ma dodatkowy wymiar osobisty. Urodziłem się w Polsce, a teraz spełnia się moje marzenie o przyłączeniu Challenge Poznań do globalnego cyklu Challenge Family – dodaje.

Zapisy na Challenge Poznań ruszają już dzisiaj, 30 września, na stronie www.challenge-poznan.pl.

Na konferencji prasowej na temat Challenge Poznań nie zabrakło zespołu Prelite, który odpowiadał, że obsługę medialną tego wydarzenia.

^

© 1994-2024 Prelite Public Relations. Wszystkie prawa zastrzeżone. Google+