AktualnościAktualności
PoWtŚrCzPtSoNd
0102030405
06070809101112
13141516 171819
20212223242526
2728293031

Mistrzostwa Europy na Majorce – wstęp do Challenge Poznań

Czwartek, 16 października, 2014

Challenge Paguera, Challenge Poznań, Endu Sport, triathlon, Mistrzostwa Europy ETU


Mistrzostwa Europy ETU rozegrane podczas Challenge Paguera – Majorka zwieńczą tegoroczny sezon triathlonowy na Starym Kontynencie. Wezmą w nich udział zawodnicy z całej Europy, w tym również z Polski. Wielkopolskę reprezentować będą Bogumił Głuszkowski (walczący o czołową lokatę w swojej kategorii) i Wojciech Kruczyński, dla którego będzie to istotny start przed organizacją Challenge Poznań 2015.

Tegoroczne Mistrzostwa Europy ETU zostaną rozegrane najbliższy weekend, w miejscu, w którym dominuje śródziemnomorski klimat i przez ponad 300 dni w roku świeci słońce. Część pływacka (1,9 km) odbędzie się w obrębie dwóch najpiękniejszych zatok tamtejszego wybrzeża. Kolejny – 90 km – etap rowerowy zostanie rozegrany m.in. w malowniczej scenerii Serra de Tramuntana – pasma górskiego zaliczanego do Światowego Dziedzictwa UNESCO. Całość zwieńczy 21 km bieg w sercu Paguery. Trasa, choć wymagająca, będzie szybka.

– Jeszcze przed wrześniowym startem w Alcudii myślałem, że mam dużo energii i kolejny występ na Majorce będzie dobrym przedłużeniem sezonu – przyznaje Bogumił Głuszkowski z Cityzen. – Teraz, gdy mam za sobą maraton w trakcie pełnego dystansu i 2 tygodnie poświęcone na nadrabianie zawodowych zaległości, podczas których starałem się nie przewracać o własne nogi, czuję zmęczenie sezonem. Jedyne, co napawa mnie optymizmem, to rok 1995, gdy zaliczyłem równie wymagające starty, a wyszło pięknie. Mimo wszystko jadę aby podarować sobie kolejne emocje bycia na granicy siebie. Może wygram…? – zapowiada z uśmiechem zawodnik i trener triathlonu.

Obok Bogumiła Głuszkowskiego na liście startowej Challenge Paguera nie zabraknie innych polskich nazwisk. O tytuł przyznawany przez Europejską Unię Triathlonową powalczy m.in. Kacper Adam, tegoroczny mistrz Polski na długim dystansie podczas ENEA Poznań Triathlon. Udział w zawodach na Majorce weźmie również Wojciech Kruczyński, dyrektor Endu Sport i Challenge Poznań 2015.

– Liczę na jak najlepszy rezultat, jednak będzie on dla mnie sprawą drugorzędną. Jako współorganizator Challenge Poznań będę zwracał też uwagę na przygotowanie zawodów łączących w sobie zarówno niepowtarzalny klimat cyklu Challenge, jak również Mistrzostw Europy – mówi Wojciech Kruczyński, który nie wyklucza, że start na Majorce może być też okazją do zaproszenia do Poznania najlepszych triathlonistów Starego Kontynentu.

Choć Paguerę i Poznań dzieli ponad 2 tys. km, to istnieją podobieństwa między tymi imprezami. Zawodnicy startujący na Majorce będą mogli poczuć siłę głównego hasła cyklu Challenge – „We are triathlon”. Organizatorzy przygotowali atrakcje dla całych triathlonowych rodzin, m.in. koncerty i specjalny wyścig Challenge dla dzieci. Głównym elementem będą wspomniane jednak wcześniej Mistrzostwa Europy ETU, o których organizację będzie ubiegał się w przyszłości Challenge Poznań.

Podczas Challenge Poznań (24-26.07.2015 r.) rozegrana zostanie rywalizacja na trzech dystansach: średnim (popularna „połówka”), olimpijskim, sprinterskim. Organizatorzy spodziewają się, że poznańskie święto triathlonu przyciągnie ok. 4500 zawodników z całego świata. Challenge Poznań to nie tylko weekend z triathlonem – zawodnicy mogą spodziewać się licznych imprez przygotowujących do startu. Zapisy na Challenge Poznań już ruszyły i warto się z nimi nie zwlekać (tylko do końca października obowiązuje promocyjna cena opłaty startowej). Więcej informacji na stronie http://challenge-poznan.pl.

^

© 1994-2022 Prelite Public Relations. Wszystkie prawa zastrzeżone. Google+