AktualnościAktualności
PoWtŚrCzPtSoNd
0102
03040506 070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Challenge Poznań ogłasza ME w Triathlonie na Długim Dystansie w 2016 roku

Czwartek, 6 listopada, 2014

Challenge Poznań, Triathlon Sieraków, Endu Sport, triathlon, Mistrzostwa Europy ETU


6 Listopada 2014 roku Challenge Family i Europejska Federacja Triathlonu ogłosiły, że to właśnie impreza Challenge Poznań będzie gościć Mistrzostwa Europy na Długim Dystansie w 2016 roku.

Przewodniczący Federacji – Renato Bertrandi powiedział: “Jako ETU jesteśmy dumni ze współpracy z Challenge Family. Odbywa się ona na mocnych fundamentach: wysokiej jakości zawodów, dobremu przygotowaniu i przyjacielskiej rywalizacji, którą zawdzięczamy dzięki organizatorom imprez Challenge”.

Cieszymy się, że triathlon tak dobrze rozwija się w Europie, zwłaszcza w regionach, które nie wykazywały  zainteresowania tym sportem wcześniej. Jesteśmy po prostu dumni z rosnącej popularności tego sportu w Polsce i największej imprezy triathlonowej właśnie w Poznaniu. Widzimy w Polsce duży potencjał i to właśnie w Poznań postrzegamy jako stolicę tego sportu” – dodaje.

Organizacyjny i medialny sukces ENEA Poznań Triathlon 2014 wraz z nawiązaniem współpracy w ramach Challenge Poznań 2015 skłoniły Federację do powzięcia tej strategicznej decyzji w historii ETU. Organizacja Mistrzostw Europy w ramach Challenge Poznań na długim dystansie w 2016 r. będzie pierwszymi tego typu zawodami w tej części Europy.  

Prezydent Poznania – Ryszard Grobelny podkreśla, że jest zachwycony wybraniem właśnie Poznania jako miejsca przeprowadzenia Mistrzostw Europy. „Chciałbym powitać Europejską Federację Triathlonu w Poznaniu – mieście, które zostało okrzyknięte polską stolicą sportu. Ponad 30 lat temu właśnie tutaj narodził się polski triathlon i jestem zadowolony z faktu, że takim przedsięwzięciem kontynuujemy tą wspaniałą tradycję. Duch sportu wśród mieszkańców Poznania odzwierciedlony jest w niezwykłej atmosferze, jaka towarzyszy wydarzeniom sportowym. Praktycznie każdy uczestnik jakichkolwiek zawodów odbywających się w naszym mieście podkreśla niesamowite wrażenie, jakie wywarł na nim doping tłumów na każdym kilometrze biegu czy trasy kolarskiej. Mocno wierzę w to, że wszyscy – zarówno zawodnicy, jak i przedstawiciele ETU w pełni podzielą naszą pasję i osobiście doświadczą tego, że nasze hasło: Poznań – miasto know-how staje się rzeczywistością. Dlatego też nie mogę wprost się doczekać współpracy z tak doświadczoną organizacją, jaką jest Europejska Federacja Triathlonu oraz Challenge Family” - dodaje.

Zibi Szlufcik, Prezes Challenge Family, mocno podkreśla wagę współpracy dwóch organizacji: “Praca z Federacją jest integralną częścią naszej strategii. Mamy te same, wspólne cele aby wspierać i rozwijać sport, dostarczyć sportowcom wyjątkowej jakości zawodów oraz inspirować pozostałych aby stali się częścią triathlonowej rodziny. Jesteśmy zachwyceni, że kultowe dla tej części Europy zawody – Challenge Poznań zostały wybrane jako miejsce, gdzie odbędą się mistrzostwa kontynentu w triathlonie w 2016 r. Z niecierpliwością czekamy na pracę zespołem z Poznania oraz z ETU – dzięki czemu nie tylko zawodnikom, ale także kibicom i mieszkańcom Poznania dostarczymy wyjątkowych wrażeń – podkreśla.

Mistrzostwa Europy na długim dystansie ETU Challenge Poznań odbędą się na tej samej trasie co przyszłoroczne zawody Challenge Poznań, które startują 26 lipca 2015 r. Szybka i płaska trasa oraz legendarne już wsparcie kibiców – porównywalne tylko do kultowego niemieckiego Challenge Roth – wraz z niebywałą atmosferą, jest gwarantem wyjątkowego wydarzenia dla wszystkich sportowców.

Zapisy na Challenge Poznań 2015 otwarte są pod poniższym linkiem www.challenge-poznan.pl.

Więcej informacji można znaleźć tutaj: www.challenge-family.com lub www.etu.triathlon.org.

^

© 1994-2022 Prelite Public Relations. Wszystkie prawa zastrzeżone. Google+