AktualnościAktualności
PoWtŚrCzPtSoNd
0102
03040506070809
10111213 141516
17181920212223
24252627282930

Nagrody i odblaski dla najmłodszych

Czwartek, 13 listopada, 2014

Bridgestone Stargard, Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie Szczecińskim, dzieci, odblaski, bezpieczny, konkurs


Aż 46 prac rysunkowych przygotowali uczniowie zachodniopmorskich szkół podstawowych na konkurs „Bezpieczny powrót do szkoły 2014”. Został on zorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Stargardzie Szczecińskim pod patronatem m.in. Bridgestone Stargard.

Celem konkursu było zwrócenie uwagi dzieci na niebezpieczeństwa, jakie w okresie jesienno-zimowym czyhają na nie na drogach. Organizatorom zależało też na tym, by wyróżnić i kształtować postawy pomagające zapobiegać wypadkom z udziałem najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Gratulujemy wszystkim dzieciom, które wzięły udział w konkursie i pokazały, że tematyka bezpieczeństwa drogowego nie jest im obca. To bardzo ważne, by od najmłodszych lat były one świadome zagrożeń związanych z ruchem drogowym i znały sposoby ich unikania, takie jak używanie odblasków czy prawidłowe wyposażenie jednośladów – mówi asp Łukasz Famulski, Oficer Prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie Szczecińskim. – W tym roku przyznaliśmy 3 nagrody główne oraz 8 wyróżnień. Najciekawsze prace znajdą się w materiałach prewencyjnych programu „Jesteśmy widoczni” i  pomogą w dalszej edukacji dzieci – dodaje Famulski.

Na najlepszych uczestników czekały nagrody ufundowane przez honorowych patronów: Zarząd Terenowy Niezależnego Samorządu Związku Zawodowego Policjantów Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie Szczecińskim, Salę Zabaw Zig – Zag oraz Bridgestone Stargard, który przygotował również odblaskowe opaski dla uczestników akcji.

–  Poziom konkursu był wyrównany, a jego uczestnicy wykazali się sporą kreatywnością  – przyznają zgodnie Kinga Parasiak i Dorota Such, członkinie jury z Bridgestone Stargard. – Do inicjatywy Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie Szczecińskim przyłączamy się już od 4 lat, gdyż zależy nam też na tym, by nasze działania przynosiły efekty również w dłuższej perspektywie czasu. Mamy nadzieję, że odblaski, które dzięki akcji trafią do najmłodszych mieszkańców powiatu stargardzkiego poprawią ich bezpieczeństwo na drodze zarówno w okresie jesienno-zimowym, jak i w całym roku – dodaje Dorota Such.

Konkurs „Bezpieczny powrót do szkoły” to część programu profilaktyczno-edukacyjnego „Jesteśmy Widoczni”, który jest organizowany przez Komendę Powiatową Policji w Stargardzie Szczecińskim od 5 lat. W ramach akcji na terenie miasta i powiatu stargardzkiego odbywają się m.in. spotkania i prelekcje w szkołach i przedszkolach, a także inne działania profilaktyczno-edukacyjne.

^

© 1994-2022 Prelite Public Relations. Wszystkie prawa zastrzeżone. Google+