AktualnościAktualności
PoWtŚrCzPtSoNd
01020304050607
0809 1011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Challenge Bahrain zmieni triathlon na świecie

Wtorek, 9 grudnia, 2014

Challenge Poznań, Challenge Bahrain, Endu Sport, triathlon, Mistrzostwa Europy ETU


Zakończenie tych wyjątkowych zawodów przeszło najśmielsze oczekiwania wszystkich zawodników uprawiających triathlon. Podczas wręczania nagród Szejk Bahrajnu ogłosił zawody Triple Crown (potrójna korona) zakładające serię trzech imprez Challenge Familly z finałem właśnie w Bahrajnie, gdzie pula nagród wyniesie milion dolarów. Jest to nowa jakość w triathlonie i początek jeszcze większej rywalizacji z konkurencyjnymi imprezami organizowanymi przez World Triathlon Corporation. Wzrost popularności imprez Challenge Family to także wartość dodana dla przyszłorocznej imprezy tej serii w Poznaniu, gdzie już teraz na listach znajdują się zawodnicy z całego świata.

- Wszystkie cele o jakich mówiłem przed wyjazdem zostały osiągnięte – mówi Wojciech Kruczyński, Dyrektor Endusport, który startował także w zawodach w Bahrajnie. – To co zobaczyliśmy w gestii jakości obsługi zawodników i kibiców przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Udało się także porozmawiać z wieloma zawodnikami, którzy na fali entuzjazmu jakie niosą ze sobą zawody Challenge – obiecali swoje starty w Poznaniu – dodaje.

Poziom organizacyjny zawodów był bardzo wysoki. Dedykowana obsługa na lotnisku, transport i hotel – gdzie wszyscy zawodnicy (zarówno ci z czołówki, jak i amatorzy) byli pod jednym dachem – co sprzyjało po prostu poznaniu się – to tylko niektóre z wyjątkowości, jakie przygotował dla triathlonistów Szejk Bahrajnu. Główna część zawodów odbyła się na legendarnym torze Formuły 1, a drobiazgi takie jak specjalnie przygotowana z okazji 10-lecia toru pamiątkowa moneta – dodawały smaku całości. O komfort zawodników dbało przeszło 1000 wolontariuszy, a cała oprawa składająca się z setek banerów i flag była w biało-czerwonych kolorach Challenge. Warto dodać, że zgodnie z filozofią imprez Challenge samemu komfortowi, jak i bezpieczeństwu podporządkowane były całe zawody.

- Etap pływacki odbył się w Bahrajn Bay – wspomina Wojciech Kruczyński, - Specjalnie na zawody przygotowano miejsce zejścia do wody, ozdobiono palmami, etc. Z racji startu barcelońskiego zawodnicy mieli dużo miejsca i tym samym komfort pływania. Trasa kolarska była nie tylko bardzo szybka, ale przebiegała przez najładniejsze zakątki stolicy Bahrajnu – Manamy – dodaje Kruczyński. – Ciekawostką była także trasa biegowa, która wiodła przez park Al. Areen Wildlife, zawodnikom towarzyszyły biegające strusie. Pomimo upałów – gęsto rozstawione punkty odżywcze zapewniły odpowiednie nawadnianie zawodnikom – kończy Wojciech Kruczyński.

Każdy z zawodników już na mecie otrzymał ciekawe upominki, jak np. puchowe kurtki z napisem „Bahrain Finisher”. To właśnie w tej strefie stworzono zawodnikom doskonałą okazję do porozmawiania z topowymi triathlonistami na świecie. Wszyscy ze startujących zgodnie stwierdzili, że były to jedne z najlepiej przygotowanych zawodów triathlonowych na świecie. To właśnie podczas wręczania nagród ogłoszono, iż przyszły rok będzie dla rodziny Challenge jeszcze ciekawszy. Nie tylko nagrody, ale gwarantowana obecność wszystkich gwiazd triathlonu – zakończyła wystąpienie Szejka owacjami na stojąco. Można zaryzykować stwierdzenie, że to właśnie pod zawody w Triple Crown będą przygotowywać się ramię w ramię czołowi zawodowcy i amatorzy.

Imprezę zwieńczył koncert Daire Straits, zaś jednym z głównych komentatorów był znany w  Poznaniu – Chris McCormack.

Nasi na Bliskim Wschodzie

Poza doskonałą okazją do promowania poznańskiej imprezy, warto także wspomnieć o drugim i równie ważnym celu – jakim był sam start w zawodach. W swojej kategorii wiekowej Bogumił Głuszkowski zajął wysokie – 3 miejsce. Bardzo dobrą pozycję wywalczył w generalce Kacper Adam, zajmując 13 lokatę. Zawody wygrał Michael Raelert, zaś pierwsza wśród kobiet była Helle Frederiksen.

Podczas Challenge Poznań (25-26.07.2015 r.) rywalizacja będzie toczyła się na trzech dystansach: średnim, olimpijski oraz sprinterskim. Na przyszłorocznej imprezie zadebiutuje również nowa dla Poznania konkurencja. Start sztafet, bo o nim tutaj mowa, to rywalizacja 3-osobowych zespołów, gdzie każdy z członków startuje w osobnej dyscyplinie. Challenge Poznań nie ograniczy się tylko do jednego weekendu z triathlonem – wszyscy miłośnicy triathlonu mogą się spodziewać wielu wydarzeń przygotowujących do startu m.in. Challenge Family Run. Więcej informacji na stronie http://challenge-poznan.pl.

^

© 1994-2024 Prelite Public Relations. Wszystkie prawa zastrzeżone. Google+