AktualnościAktualności
PoWtŚrCzPtSoNd
01020304050607
08091011121314
1516 1718192021
22232425262728
293031

Cykl Tri Tour z nową imprezą

Wtorek, 16 grudnia, 2014

Bydgoszcz Triathlon, ENEA Tri Tour, Endu Sport, triathlon


Bydgoszcz Triathlon z impetem wchodzi na triathlonową mapę Polski i już od swojej pierwszej edycji będzie należał do największego cyklu imprez tego typu w Polsce. ENEA Tri Tour 2014 nawiązał współpracę z Bydgoszcz Triathlon, dzięki czemu w 2015 r. Bydgoszcz będzie kolejnym miastem po Poznaniu i Szczecinie, które przywita triathlonistów w bezpośrednim centrum. Zainteresowanie zawodami jest duże – w pierwszych godzinach rejestracji pojawiło się 300 zgłoszeń, z czego większość została już opłacona.

Bydgoszcz Triathlon odbędzie się 12 lipca 2015 roku, co oznacza, że dla wielu zawodników będzie to ostatnia szansa na przetarcie przed Challenge Poznań (25-26 lipca 2015 r.). W mieście nad Brdą zawodnicy będą rywalizować na dwóch dystansach – krótkim (950m pływania/45km trasy rowerowej/10,55km biegu) i superkrótkim (475m pływania/22,5km trasy rowerowej/5,275km biegu). Biorąc pod uwagę, że pod koniec sierpnia odbędzie się również Triathlon Borówno-Bydgoszcz, ta lokalizacja będzie jedynym miastem w Polsce, które miłośnikom triathlonu zapewni wszystkie możliwe dystanse, czyli superkrótki, krótki, średni i pełny.

- Doszliśmy do wniosku, że jest spore zapotrzebowanie na zawody triathlonowe w dużych miastach, zwłaszcza w dystansach osiągalnych także dla amatorów i debiutantów – tak motywują inicjatywę utworzenia zawodów Bydgoszcz Triathlon organizatorzy Aleksander Skorecki i Jakub Kubiński. –Bydgoszcz jest idealnym miejscem do zorganizowania dużej imprezy triathlonowej. Miasto posiada świetną infrastrukturę sportową, czystą rzekę Brdę przepływającą przez samo centrum oraz zrewitalizowane Bulwary, na których rozegrany zostanie etap biegowy – dodają.

Organizatorzy zadbali, aby Bydgoszcz Triathlon był imprezą wyjątkową, stąd też wprowadzili szereg innowacji takich jak klasyfikacja drużynowa, czy Mistrzostwa Polski Lekarzy i Prawników. Dla tych, którzy będą chcieli zasmakować triathlonu z rodziną, bądź przyjaciółmi – na obu dystansach przygotowano rywalizację sztafet, które będą składały się z trzech osób (pływanie, rower i bieg).

- Bydgoszcz Triathlon dołącza już w tym roku do ENEA Tri Tour, ponieważ tak jak inne wydarzenia cyklu, miasto to ma w sobie coś wyjątkowego. Będą to idealne zawody, aby zakochać się w triathlonie – etap pływacki w rzece, szybka trasa kolarska, trasa biegowa leżąca wzdłuż pięknego nadbrzeża Brdy oraz przede wszystkim wspólne treningi i spotkania, które nawet amatorom pozwolą odpowiednio się przygotować do imprezy – mówi Wojciech Kruczyński, dyrektor Endu Sport i współorganizator cyklu ENEA Tri Tour 2014. – Widać, że organizatorzy są czynnymi triathlonistami, ponieważ ich głównym celem jest  maksymalizacja radości ze startu wśród zawodników – dodaje.

Rejestracja na zawody w Bydgoszczy rozpoczęła się 15 grudnia 2014. Bydgoszcz Triathlon będzie jednym z wydarzeń rozgrywanych w ramach cyklu imprez triathlonowych, w którego skład już wchodzą m.in. Challenge Poznań, JBL Triathlon Sieraków czy Triathlon Szczecin. Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie http://bydgoszcztriathlon.pl oraz fanpage’u https://www.facebook.com/triathlonbydgoszcz.

fot.

fot. Bydgoszcz Triathlon

^

© 1994-2024 Prelite Public Relations. Wszystkie prawa zastrzeżone. Google+