AktualnościAktualności
PoWtŚrCzPtSoNd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29 3031

Nowy rok z Road to Challenge Poznań

Poniedziałek, 29 grudnia, 2014

EndusportNowy rok to idealna okazja, aby szczegółowo rozplanować treningi do sezonu biegowego, jak i triathlonowego. Na pasjonatów sportu czeka m.in. rozpoczynający się niedługo cykl imprez biegowych Endu Winter Run, który jest etapem Road to Challenge Poznań – serii różnorodnych wydarzeń  przygotowujących zawodników do polskiego debiutu w Challenge Family. Do końca roku obowiązuje obniżona opłata startowa.

Endu Winter Run to już uznana marka wśród poznańskich (i nie tylko) sportowców. Tym razem cykl czekają istotne zmiany – zawody zostały przeniesione do poznańskiego Parku Cytadela, gdzie uczestnicy będą rywalizować na dystansach 6km i 12km. Pierwsza impreza odbędzie się już 11 stycznia. – Jest to element przygotowań przed wyzwaniem, jakie czeka triathlonistów w nowy sezonie, a mowa tutaj zarówno o Challenge Poznań, jak również o jeszcze większym i intensywniejszy sezonie cyklu imprez triathlonowych – mówi Wojciech Kruczyński, dyrektor Endu Sport i współorganizator Challenge Poznań.

Nowa trasa na poznańskiej Cytadeli jest zdecydowanie bardziej urozmaicona niż  ubiegłoroczna, która przebiegała wokół Jeziora Maltańskiego. – Liczne podbiegi i zbiegi będą stanowić nie lada wyzwanie dla każdego zawodnika, jednakże właśnie takimi elementami powinien charakteryzować się dobrze przepracowany okres przygotowawczy. Dzięki temu zawodnicy będą mogli przećwiczyć wszystko to, co napotkają podczas długiego sezonu – mówi Wojciech Kruczyński.

Wzorem poprzedniego sezonu na biegaczy będą czekały dodatkowe atrakcje. Każdy Endu Winter Run rozpocznie się od rozgrzewki, którą przeprowadzą profesjonalni instruktorzy. Natomiast po ukończonym biegu każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal oraz posiłek. Impreza będzie również doskonałą okazja do tego, aby uczestnicy mogli wzajemnie dzielić się swoimi przedsezonowymi doświadczeniami.

- Cały Road to Challenge, którego częścią jest cykl Endu Winter Run został zaplanowany tak, aby przygotowujący się do nowego sezonu mogli regularnie sprawdzać swoją formę. Stąd pomiędzy  każdym z trzech biegów będą dwa tygodnie przerwy – mówi Wojciech Kruczyński. – Mimo, że do pierwszych zawodów pozostało jeszcze trochę czasu, to na listach startowych jest już ok. 170 nazwisk. Tylko do końca roku kalendarzowego uczestnicy mogą skorzystać z obniżonej łącznej opłaty na start w każdym z trzech biegów cyklu – dodaje.

Promocyjna cena za udział w całym cyklu Endu Winter Run wynosi 50zł (zawodnicy mają też okazję, by nabyć okolicznościowe koszulki w korzystnych cenach). W porównaniu do poprzedniej edycji obniżona została również opłata startowa na pojedynczą imprezę (aktualnie wynosi ona 20zł). Szczegóły na stronie www.endusport.pl/event/endu-winter-run.

Po zakończeniu cyklu Endu Winter Run wszyscy pasjonaci sportu mogą spodziewać się kolejnych imprez z serii Road to Challenge Poznań, a będą to m.in. seminaria triathlonowe, indoor triathlon, czy maraton spinningowy. Wydarzenia będą przybliżać też triathlonistów do największego w Polsce cyklu imprez triathlonowych, który rozpocznie się w ostatni weekend maja (30-31.05. 2015 r.). Podobnie, jak w przypadku ENEA Tri Tour 2014, przyszłoroczny cykl otworzy JBL Triathlon Sieraków. – Start nowego sezonu triathlonowego zapowiada się imponująco. Na listach startowych jest już ponad 1700 zawodników. Można przewidywać, że ta liczba wzrośnie, ponieważ do końca roku obowiązuje  najniższa opłata startowa – podsumowuje Wojciech Kruczyński. Więcej na temat JBL Triathlon Sieraków na stronie www.triathlonsierakow.pl

 

Cykl biegów Endu Winter Run odbędzie się w terminach:
• 11.01.2015 (niedziela)
• 25.01.2015 (niedziela)
• 8.02.2015 (niedziela)
Start każdego biegu o godz. 11 w poznańskim Parku Cytadela, na polanie pod Dzwonem Pokoju i Przyjaźni Między Narodami (należy przyjść wcześniej, aby swobodnie odebrać pakiet startowy).

^

© 1994-2024 Prelite Public Relations. Wszystkie prawa zastrzeżone. Google+