AktualnościAktualności
PoWtŚrCzPtSoNd
01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
2324 25262728

Road to Challenge Poznań w nowej charytatywnej odsłonie

Wtorek, 24 lutego, 2015

Endu Sport, ENEA Tri Tour Challenge Poznań Women Run, Challenge Poznań, triathlon


Road to Challenge Poznań za sprawą współpracy z Drużyną Szpiku, Kobiety biegają oraz Night Runners nabiera nowego znaczenia. ENEA Tri Tour Challenge Poznań Women Run to wyjątkowa okazja, aby w sportowo-charytatywny sposób spędzić Dzień Kobiet. Marcowy bieg jest dedykowany dwóm walczącym z nowotworem dziewczynom – Natalii Szalkiewicz i Natalii Rządkowskiej.

- Nasz udział w ENEA Tri Tour Challenge Poznań Women Run to konkretny sygnał, że dziewczyny w swojej walce nie są osamotnione, Im dedykujemy nasz trud – o idei biegu mówi Dorota Raczkiewicz, szefowa Drużyny Szpiku – Dziewczyny od wielu miesięcy pokonują swój „życiowy maraton”. One doskonale wiedzą czym są słabości, upadki, ale też to jak ważna jest walka do końca, bo zwycięskie przekroczenie mety, to najlepsza nagroda za pokonane przeciwności – dodaje Raczkiewicz.

Serce dla Natalek

Podczas kolejnej rundy Road to Challenge Poznań będzie można pomóc dziewczynom na wiele sposobów. Pierwszy z nich to dedykowanie Im biegu – Każdy zawodnik, który wystartuje w ENEA Tri Tour Challenge Poznań Women Run wspiera Natalki w ich walce z chorobą. Tym samym wspólnie z Magdą mamy nadzieje, że 8 marca na poznańskiej Cytadeli licznie zgromadzone zawodniczki i zawodnicy  pokażą dziewczynom, że nie są odosobnione w swojej walce, to bardzo ważne – mówi Zofia Wawrzyniak, współprowadząca blog Kobiety biegają (www.kobietybiegaja.pl).

Drugi ze sposobów to „Wrzuć piątaka, by pokonać raka” – Przygotowaliśmy specjalne cegiełki, gdzie każda to szpikowy gadżet, będą zatem czerwone koszulki, kubki, kalendarze, ale także długopisy, breloki i oświadczenia woli – mówi Dorota Raczkiewicz – Przygotowaliśmy 100 takich cegiełek, więc zawodnicy oraz kibice będą musieli się spieszyć, aby kupić swoją cegiełkę! – dodaje.

Natomiast trzeci ze sposobów to wzięcie udziału w akcji Serce dla Natalek – Wszystkich panów, którzy 8 marca przyjdą na Cytadelę namawiamy, aby tego wyjątkowego dnia zamiast kwiatów podarowali swoim kobietom serce. Nasi szpikowi wolontariusze specjalnie na tę okazję uszyli przepiękne czerwone serca z logo Drużyny Szpiku, które będzie można nabyć w naszym namiocie podczas zawodów. My natomiast całkowity dochód z akcji przekażemy na wsparcie leczenia Natalek – namawia Dorota Raczkiewicz – Koszt każdego serca to minimum 15zł. Minimum, bo oczywiście jeżeli ktoś będzie chciał to do naszej puszki może wrzucić nieco więcej – dodaje Raczkiewicz.

Charytatywna rywalizacja

- Oczywiście 8 marca naszym głównym celem będzie pomoc Natalkom w ich najtrudniejszym, biegu, biegu po zdrowie. Mam nadzieję, że licznie zgromadzeni zawodnicy pokażą, że biegaczy oraz triathlonistów charakteryzują wielkie serca – mówi Wojciech Kruczyński, dyrektor Endu Sport oraz organizator ENEA Tri Tour Challenge Poznań Women Run – Nie można również zapomnieć, że ENEA Tri Tour Challenge Poznań Women Run jest pierwszą z imprez wchodzących w skład walki o Puchar Firmy Karlik w Multisporcie. Dodatkowa forma rywalizacji na pewno będzie doskonałą motywacją dla zawodników w przygotowaniach do Challenge Poznań – dodaje Kruczyński.

Na poznańskiej Cytadeli uczestnicy ENEA Tri Tour Challenge Poznań Women Run będą rywalizować na dwóch dystansach – 6km i 12km. 8 marca również będzie doskonałą okazją dla najmłodszych, aby poznać smak sportowych emocji – najmniejsi sportowcy (od 3 do 6 lat) będą mieli do pokonania 400m trasy biegowej, natomiast ci starsi (od 7 do 9 lat) pokonają dystans 800m. Szczegóły dotyczące całej imprezy można znaleźć na stronie www.endusport.pl

Zapisywać się na bieg można bezpośrednio na stronie http://www.sts-timing.pl/womenrun/

^

© 1994-2019 Prelite Public Relations. Wszystkie prawa zastrzeżone. Google+