AktualnościAktualności
PoWtŚrCzPtSoNd
0102030405
060708 09101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Enea Tri Tour Roof Race, czyli triathlon nie zna granic

Środa, 8 kwietnia, 2015

Już 18 kwietnia odbędzie trzecia edycja Enea Tri Tour Roof Race – podniebnego maratonu spinningowego na dachu Kupca Poznańskiego. Zawodników poprowadzi Bogumił Głuszkowski, czołowy europejski triathlonista w swojej kategorii wiekowej, a do jeszcze większego wysiłku będzie zagrzewać ich energetyczna oprawa muzyczna. Trwają zapisy na to niezwykłe wydarzenie.

Enea Tri Tour Roof Race to kolejna – siódma – runda Road to Enea Challenge Poznań, czyli cyklu różnorodnych imprez odbywających się w ramach przygotowań do lipcowego triathlonu. Zawodnicy wezmą udział w 3-godzinnym spinningu rowerowym, który przyjmie dość nietypową formę.

Każdemu uczestnikowi, który 18 kwietnia pojawi się na dachu Kupca Poznańskiego, możemy zaproponować nie tyle solidny trening, ale także niezapomniane widoki  na panoramę Poznania – mówi Wojciech Kruczyński, organizator Enea Tri Tour Roof Race i prezes Endu Sport. – Wybór tej lokalizacji jest pewnego rodzaju symbolem. Pokazujemy, że dla tak dynamicznie rozwijającej się dyscypliny sportu jaką jest triathlon, praktycznie nie ma ograniczeń. Biegaliśmy  już w Parku Cytadela,  będziemy na dachu Kupca Poznańskiego, a niedługo opanujemy Jezioro Maltańskie – dodaje Kruczyński.

Podczas treningu każdy z zawodników przejedzie ok. 100 km i spali ok. 2000 kcal, a w drodze do osiągnięcia celu poprowadzą go najlepsi poznańscy trenerzy i triathloniści. Podobnie, jak w ubiegłym roku jednym z nich będzie Bogumił Głuszkowski, tegoroczny triathlonowy wicemistrz Europy (Challenge Paguera) w grupie wiekowej 40-44. Dodatkowym motywatorem do jeszcze większego wysiłku będzie  energetyczna muzyka w wykonaniu profesjonalnego DJ’a. Całemu wydarzeniu będzie towarzyszyć niepowtarzalna sportowa atmosfera oraz odbędą się liczne atrakcje dla kibiców.

Dzięki zaangażowaniu Grupy Enea oraz Firmy Karlik – Autoryzowanego Dealera Volvo po raz kolejny będziemy mogli spotkać się w sportowej atmosferze na dachu Kupca Poznańskiego. Zainteresowanie tą imprezą jest ogromne i jeżeli ktoś jeszcze chciałby wziąć w niej udział,  powinien spieszyć się z zapisami. Limit odnośnie liczby zawodników to tylko 35 miejsc – mówi Wojciech Kruczyński. Koszt uczestnictwa w Enea Tri Tour Roof Race wynosi 35 zł. Istnieje też możliwość, by zakupić  pamiątkową koszulkę techniczną w cenie 29 zł. Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie: http://endusport.pl/event/enea-tri-tour-poznan-roof-race/

Enea Tri Tour Roof Race coraz bardziej przybliża pasjonatów triathlonu do Enea Challenge Poznań,  jednej z największych imprez triathlonowych w tej części Europy. W dniach 24-26 lipca 2015 nad Jeziorem Maltańskim wystartuje łącznie nawet 4500 triathlonistów na trzech dystansach: sprinterskim, olimpijskim oraz średnim. Oprócz sportowej rywalizacji na zawodników, ich rodziny oraz kibiców będzie czekał ogrom atrakcji (m.in. outdoor crossfit, specjalna Strefa EXPO – gdzie pojawią się nowinki ze świata sportu). Cały poznański weekend z triathlonem zwieńczy koncert i pokaz sztucznych ogni.

^

© 1994-2023 Prelite Public Relations. Wszystkie prawa zastrzeżone. Google+