AktualnościAktualności
PoWtŚrCzPtSoNd
0102030405
06070809101112
13141516 171819
20212223242526
27282930

Nakręcanie się na pomaganie w Bridgestone Stargard

Czwartek, 16 kwietnia, 2015

Aż 2,5 tony – taki jest cel tegorocznej akcji „Nakręć się na pomaganie” w Bridgestone Stargard. To druga odsłona przedsięwzięcia, w ramach którego każda zebrana tona nakrętek pozwala zdobyć ponad 1000 zł na turnus rehabilitacyjny dla niepełnosprawnego dziecka. Inicjatywa ma również proekologiczny charakter, ponieważ zebrane nakrętki są poddawane recyklingowi.

W akcji „Nakręć się na pomaganie” mogą wziąć udział nie tylko pracownicy Bridgestone Stargard, ale również członkowie ich rodzin, przyjaciele i wszyscy mieszkańcy regionu, którzy mają możliwość, by przekazać nakrętki osobom zatrudnionym w firmie.

Nakrętkowe szaleństwo

– Pierwsza edycja akcji Nakręć się na pomaganie” cieszyła się sporym zainteresowaniem, dlatego zdecydowaliśmy się ponownie przystąpić do działania i połączyć przyjemne z pożytecznym – mówi Joanna Dudek z Bridgestone Stargard. – Wielu z nas kupuje na co dzień wodę butelkowaną, soki, mleko, oraz środki chemiczne takie, jak płyny do płukania i prania. W naszej firmie pracuje ponad 800 osób. Dodajmy jeszcze wszystkich chętnych do pomocy mieszkańców Stargardu. Jeśli każdy z nas regularnie będzie oddzielał nakrętki od opakowań wszystkich wspomnianych produktów, bez problemu uda nam się zebrać 2,5 tony nakrętek – mówi Kinga Parasiak z Bridgestone Stargard.

Zbiórka nakrętek podczas pierwszej edycji akcji pozwoliła uzyskać środki na turnus rehabilitacyjny dla 4-letniego Czarka. Z kolei adresatem tegorocznej akcji będzie Dawid, który choruje na mózgowe porażenie dziecięce, niedowład czterokończynowy, epilepsję i astmę oskrzelową. Każdego dnia dzielnie walczy, aby poprawić swój stan zdrowia i sprawność, jednak  potrzebuje regularnych zajęć i turnusów rehabilitacyjnych.

Drugie życie pomocnej nakrętki

Każda tona nakrętek zebranych przez pracowników Bridgestone Stargard, ich bliskich i przyjaciół zamieniana jest na wymierną pomoc finansową. Wiele osób zastanawia się, co dzieje się z takimi nakrętkami po zakończeniu akcji. 

– Nakrętki przerabiamy na surowiec wtórny, tzw regranulat, który w dalszym procesie przetwarzany jest na nowe zakrętki, opakowania, czy nawet narzędzia codziennego użytku  – mówi Mirosław Marszałek z firmy Tworzywa Sztuczne Adamczyk. – Zbierając nakrętki, możemy sprawić, że nie znajdą się one w nieodpowiednim miejscu, takim jak np. okoliczne parki czy lasy. Jako firma zajmująca się recyklingiem cieszymy się również, gdy w zamian za nakrętki możemy zaoferować pieniądze, które zostaną przekazane na szczytny cel – dodaje Mirosław Marszałek.

Segregacja odpadów, np. oddzielanie plastikowych nakrętek od pozostałych śmieci pozwala oszczędzić czas i pieniądze. Wystarczy tylko pamiętać o tym, że nawet takie proste działania mogą mieć ważne skutki, zarówno dla środowiska jak i pojedynczych osób.

Nakręcona organizacja

Aby jak najlepiej zorganizować zbiórkę nakrętek, na terenie całej firmy (w każdym dziale oraz na stołówce) umiejscowowane zostały oznakowane pojemniki z logo akcji „Nakręć się na pomaganie”. Zbiórka potrwa do końca sierpnia 2015 i można przyłączyć się do niej w każdej chwili. Organizatorzy nie mają wątpliwości, że w ciągu tych kilku miesiący uda im się zebrać niezbędną ilość nakrętek, a niewykluczone, że dzięki wsparciu i pomocy wszystkich zainteresowanych osób może ona przewyższyć zakładane oczekiwania.

^

© 1994-2024 Prelite Public Relations. Wszystkie prawa zastrzeżone. Google+