AktualnościAktualności
PoWtŚrCzPtSoNd
010203
04050607080910
111213 14151617
18192021222324
25262728293031

Czy poznaniacy są dobrze przygotowani do ferii?

Środa, 13 stycznia, 2016

Kilkadziesiąt pojazdów skontrolowano podczas ostatniej akcji „Auto na Piątkę”, w ramach której sprawdzono przygotowanie poznańskich kierowców do bezpiecznej, zimowej jazdy. Działania profilaktyczne zostały przeprowadzone przez funkcjonariuszy Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu przy wsparciu Bridgestone Poznań. To pierwsza w tym roku, lecz z pewnością nie ostatnia akcja, mająca na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Akcja „Auto na Piątkę” odbyła się w minioną środę w legalizowanym punkcie kontroli pojazdów na ul. Bałtyckiej w Poznaniu. Niektórzy kierowcy byli nieco zaskoczeni nietypową kontrolą drogową, jednak wszyscy podkreślali, jak bardzo ważną rolę odgrywają tego typu inicjatywy.

Działania w ramach akcji „Auto na Piątkę” pokazały, że większość poznańskich kierowców jest przygotowana do jazdy zimą. Wśród nich zdarzały się wyjątki (np. osoby niezapinające pasów na tylnym fotelu pasażera), jednak mamy nadzieję, że wezmą sobie do serca wszystkie rady. Bezpieczeństwo na drogach zależy również od nas samych - kierowców – mówił asp. Marcin Fiedler z Wydziału Prewencji  Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Regularnie przeprowadzamy tego typu działania, szczególnie teraz, gdy warunki na drodze są mniej sprzyjające, a większość poznaniaków przygotowuje się do wyjazdów na ferie zimowe – dodał.

Kontrolowani kierowcy mogli dowiedzieć się więcej na temat tego, jak ważne jest zapinanie pasów podczas jazdy i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Część z nich mogła założyć specjalne „alkogogle" i przekonać się, jak zachowuje się organizm po spożyciu alkoholu, a także przetestować symulator zderzenia. Policjanci sprawdzali również trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów, a przy wsparciu specjalistów z Bridgestone Poznań – również stan ich ogumienia.

– Pojawiło się dziś kilku kierowców, którzy pomimo tego, że mamy już styczeń nie wymienili jeszcze opon letnich na zimowe. Cieszy nas jednak fakt, że większość zmotoryzowanych poznaniaków była świadoma tego, jak bardzo wpływa to na ich bezpieczeństwo na drodze i jak powinno się dbać o wszelkie tego typu kwestie – podsumował akcję Paweł Nowaczyk z Bridgestone Poznań. – Bardzo chętnie przyłączamy się do inicjatyw promujących właściwe przygotowanie do jazdy i bezpieczne zachowania na drodze. Mamy nadzieję, że tego typu działania będą pozytywnie wpływać na świadomość wszystkich kierowców – dodał.

Współpraca pomiędzy Komendą Miejską Policji w Poznaniu a Bridgestone Poznań jest efektem porozumienia podpisanego w ubiegłym roku. Obie strony zapowiadają, że to dopiero początek tegorocznych działań promujących bezpieczeństwo na drodze. W najbliższy wtorek na poznańskiej Malcie poznańska policja wspólnie z innymi służbami mundurowymi planuje akcję edukacyjną dla dzieci. Z kolei Bridgestone Poznań przygotowuje się do kolejnej edycji akcji „Pomyśl zanim usiądziesz za kierownicą, czyli dziecko bezpieczne na drodze”, która odbędzie się już w lutym.

^

© 1994-2024 Prelite Public Relations. Wszystkie prawa zastrzeżone. Google+