AktualnościAktualności
PoWtŚrCzPtSoNd
010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
282930 31

Poznański akcent w Biegu Europejskim w Gnieźnie

Środa, 30 marca, 2016

1500 osób znajduje się na listach startowych XIV Biegu Europejskiego, który odbędzie się 9 kwietnia w Gnieźnie. Wśród startujących będą zarówno mieszkańcy Wielkopolski (m.in. z Gniezna i Poznania), jak również uczestnicy zza granicy (m.in. z Kenii, Ukrainy, Kanady, Nowej Zelandii). Oprócz sportowych emocji, na gnieźnieńskim rynku nie zabraknie dodatkowych atrakcji dla kibiców.

Uczestnicy Biegu Europejskiego w Gnieźnie będą mieli do pokonania 10-km trasę w centrum miasta. Tematyka tegorocznej imprezy będzie nawiązywać do jednego z europejskich państw i członka Unii Europejskiej – Danii. Duńskie akcenty pojawią się m.in. na koszulkach oraz na medalach.

Biegowi euroentuzjaści

Jesteśmy euroentuzjastami mówi Andrzej Krzyścin, dyrektor XIV Biegu Europejskiego w Gnieźnie. – W Polsce nie brakuje biegów, jednak my chcemy wyróżniać się na ich tle właśnie europejskim akcentem i promować członkostwo naszego kraju w UE, jak również zwracać uwagę na inne państwa członkowskie. Po ubiegłorocznej „niemieckiej” edycji, w tym roku przybliżymy zawodnikom i kibicom kulturę i atrakcje Danii. Ambasada tego państwa objęła honorowy patronat nad imprezą, a ambasador zapowiedział swój udział w zawodach – dodaje.

Uczestnicy będą mogli zmierzyć się również z prezydentem Gniezna, który regularnie bierze udział w zawodach (dla wielu zawodników udział w biegu to już tradycja). Blisko 1/3 startujących będą stanowić mieszkańcy Gniezna, którzy powalczą o specjalny tytuł i dodatkową nagrodę finansową. Z kolei co 7 zawodnik będzie pochodził z Poznania (w ubiegłym roku najlepszy poznaniak zajął 11 miejsce).

– Wysoka frekwencja cieszy, zwłaszcza porównując ją z liczbą uczestników pierwszych biegów, gdy wówczas 100 startujących osób było już dużym sukcesem – mówi Andrzej Krzyścin. – Pospolite, biegowe ruszenie w naszym kraju jest wynikiem pozytywnych wzorców – celebrytów, przyjaciół i sąsiadów, ale także tego, że coraz więcej imprez jest organizowanych przez samych zawodników i mają one bardzo wysoki poziom – dodaje dyrektor biegu i były maratończyk.

Moc dodatkowych atrakcji

Organizatorzy i sponsorzy biegu planują dodatkowe niespodzianki dla kibiców. Nie zabraknie atrakcji dla całych rodzin: dmuchanych zamków dla dzieci, konkursu fotograficznego, a także pokazów pierwszej pomocy. Ostatnie ze wspomnianych atrakcji zostaną przeprowadzone przez ratowników Bridgestone Poznań – firmy będącej sponsorem głównym biegu.

– Już od godz. 13 zapraszamy wszystkich na specjalnie oznakowane stoisko, na którym będzie można dowiedzieć się więcej na temat zasad pierwszej pomocy i bezpiecznej jazdy – mówi Paweł Nowaczyk z Bridgestone Poznań. – Zależy nam na tym, by promować pozytywne wzorce zachowań w kontekście udzielania pierwszej pomocy zarówno na drodze, jak również na biegowej trasie. Dodatkową atrakcją dla wszystkich zawodników i kibiców będzie symulator dachowania, dzięki któremu każdy będzie mógł przekonać się, jakie mogą być skutki nieuwagi za kierownicą – dodaje.

Pracowników Bridgestone Poznań nie zabraknie również wśród kibiców i uczestników biegu  Jak pokazuje przykład poznańskiego maratonu, w naszym zespole nie brakuje pasjonatów biegania. Regularnie staramy się wspierać ich w rozwijaniu tej pasji, jak również w innych inicjatywach społecznych. Życzymy powodzenia wszystkim biegaczom – dodaje Paweł Nowaczyk.

Dodatkową atrakcją podczas imprezy będzie Bieg Przedszkolaka (Bieg Żabki). Dzieci w wieku przedszkolnym przebiegną po gnieźnieńskim rynku ok. 200 m (samodzielnie lub w asyście rodziców). Każde z nich otrzyma okolicznościową koszulkę (będącą „przepustką” do startu) oraz upominek na mecie. XIV Bieg Europejski połączy ponadto dobrą zabawę z akcją charytatywną. Przy okazji imprezy każdy uczestnik lub kibic będzie miał możliwość, by wesprzeć inicjatywę „Mała Marta Życia Warta” na rzecz małej Marty, u której wykryto nieoperacyjnego guza pnia mózgu. Jak mówią organizatorzy – akcja charytatywna będzie miała niecodzienną odsłonę. By dowiedzieć się jaką, najlepiej osobiście pojawić się na gnieźnieńskim rynku.

Organizatorem XIV Biegu Europejskiego jest Klub Sportowy „Altom” Gniezno przy wsparciu Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Urzędu Miejskiego w Gnieźnie. Sponsorami strategicznymi są firmy Altom i Velux, a sponsorami głównymi – Bridgestone Poznań i MAPEI. Więcej informacji na temat zawodów można znaleźć na stronie http://www.biegeuropejski.pl.

fot.

fot. Bieg Europejski Gniezno

^

© 1994-2022 Prelite Public Relations. Wszystkie prawa zastrzeżone. Google+