AktualnościAktualności
PoWtŚrCzPtSoNd
010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Rekordowy Bieg Europejski w Gnieźnie

Niedziela, 10 kwietnia, 2016

Ponad 1400 zawodników wzięło udział w XIV Biegu Europejskim Gnieźnie. Impreza odbyła się 9 kwietnia, gromadząc na gnieźnieńskim rynku i okolicznych ulicach tłumy kibiców. Wśród startujących znaleźli się Wielkopolanie, a także zawodnicy z całej Polski i z zagranicy (m.in. z Kenii, Ukrainy, Kanady, Nowej Zelandii).

Najszybszy uczestnik XIV Biegu Europejskiego Gnieźnie – Kiymaio Hillary Kiptum Maiyo  – pokonał 10-km trasę w 00:28:58, zaś najszybsza uczestniczka – Izabela Trzaskalska – w 00:34:07. Specjalny tytuł i nagrody dodatkowe otrzymali również mieszkańcy Gniezna, którzy stanowili niemal 1/3 wszystkich startujących. Najlepszy w tej kategorii okazał się Patryk Łukaszewski (czas 00:32:48), a najlepsza Paulina Andrzejewska (czas 00:40:30). Z kolei co 7 zawodnik pochodził z Poznania.

Wspólna pasja

Tematyka tegorocznej imprezy nawiązywała do Danii. Duńskie akcenty można było zauważyć na medalach, koszulkach i dyplomach.

Nie od dziś wiadomo, że sport łączy ludzi. Organizując Bieg Europejski, staraliśmy się przenieść to poziom wyżej i połączyć ze sobą kultury i historie różnych państw europejskich. Jak można było przekonać się podczas imprezy, był to strzał w dziesiątkę – mówił Andrzej Krzyścin, dyrektor XIV Biegu Europejskiego w Gnieźnie. – Tegoroczne zawody przyciągnęły rekordową liczbę uczestników. Wielkopolska wystawiła bardzo silną reprezentację, która zmierzyła się z biegaczami z całej Polski i z zagranicy. Już teraz zapraszamy wszystkich zawodników i kibiców na przyszłoroczną, XV edycję imprezy  – mówił Andrzej Krzyścin.

Na wysoki poziom rywalizacji zwracali również uwagę jej uczestnicy. – Trasa biegu była odpowiednio przygotowana i sprzyjała osiąganiu dobrych wyników. Bieganie to sport indywidualny, ale w drużynowym wydaniu również przynosi wiele satysfakcji. Trenowanie i regularne startowanie w zawodach to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu – mówił Hubert Jakubowski, jeden z członków ok. 80-osobowej reprezentacji Bridgestone Poznań i Bridgestone EBS.

Niespodzianki dla kibiców

Organizatorzy przygotowali wiele dodatkowych atrakcji dla kibiców. Szczególne niespodzianki czekały na dzieci, które mogły wziąć udział w Biegu Przedszkolaka (Biegu Żabki) na dystansie 200 m. Popularnością cieszyły się również: konkurs fotograficzny, symulator dachowania oraz pokazy pierwszej pomocy. Ostatnie ze wspomnianych atrakcji zostały przeprowadzone przez ratowników Bridgestone Poznań.

Celem naszych pokazów było promowanie pozytywnych wzorców zachowań na drodze oraz na trasie biegowej. Zdobyta wiedza na temat zasad pierwszej pomocy z pewnością przyda się kibicom w okresie wiosenno-letnim, gdy częściej udają się na wypoczynek. Warto, by pamiętali o nich jednak przez cały rok – mówił Paweł Nowaczyk z Bridgestone Poznań.

Bieg Europejski miał również charytatywną odsłonę. Uczestnicy oraz kibice mogli wesprzeć inicjatywę „Mała Marta Życia Warta” na rzecz dziewczynki, u której wykryto nieoperacyjnego guza pnia mózgu.

Organizatorami XIV Biegu Europejskiego był Klub Sportowy „Altom” Gniezno przy wsparciu Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Urzędu Miejskiego w Gnieźnie. Sponsorami strategicznymi były firmy Altom i Velux, a sponsorami głównymi – Bridgestone Poznań i MAPEI. Więcej informacji na temat imprezy można znaleźć na stronie http://www.biegeuropejski.pl. Pełne wyniki są dostępne na stronie http://wyniki.datasport.pl/results1722/.

^

© 1994-2022 Prelite Public Relations. Wszystkie prawa zastrzeżone. Google+