AktualnościAktualności
PoWtŚrCzPtSoNd
010203
04050607080910
11121314151617
18192021 222324
252627282930

Tor Poznań zapełni się triathlonistami

Czwartek, 21 kwietnia, 2016

W najbliższą niedzielę, 24 kwietnia, w ramach cyklu Road to Enea Challenge Poznań odbędzie się 2. Duathlon Tor Poznań. Do stolicy Wielkopolski przyjadą miłośnicy triathlonu z całego kraju, którzy sprawdzą swoją formę biegową i rowerową w warunkach startowych. Osiągnięty na długo przed zawodami limit zawodników tylko potwierdza rosnące zainteresowanie polskim triathlonem.

Już pierwsza edycja zawodów w 2014 roku, które w całości rozgrywały się na poznańskim torze wyścigowym, cieszyła się dużą popularnością. Jednak tempo, w jakim wyprzedały się miejsca na drugą edycję zawodów, było naprawdę imponujące.

- Zawodnicy tak licznie rejestrując się na nasz duathlon pokazali, że są głodni rywalizacji. Stworzyliśmy tę imprezę z myślą o miłośnikach triathlonu, którzy w przeddzień startu sezonu szukają miejsca, aby skontrolować swoją formę. Stan przygotowań najlepiej sprawdzić właśnie na zawodach i w rywalizacji z innymi – mówi Przemysław Walewski, organizator 2. Duathlon Tor Poznań oraz ambasador Enea Challenge Poznań. Biegacze mogą też wystartować w odbywającym się równolegle 2. Biegu „Formuła 1” na dystansie 4 km, tyle bowiem wynosi okrążenie toru. Automobilklub Wielkopolski aktywnie włączył się w promowanie nowej dyscypliny na Torze Poznań.

Lista startowa niedzielnych zawodów pokazuje, że na Torze Poznań będą rywalizować ze sobą sportowe pokolenia. Najmłodszy z uczestników ma zaledwie 14 lat, zaś najstarszy liczy sobie już 66 wiosen. Wszyscy będą rywalizować na tym samym dystansie. Każdy z zawodników rozpocznie wyścig 4-km biegiem, następnie pokona 12 km szybkiej trasy rowerowej, natomiast wszystko zakończy 2-km biegowy finisz.

Duathlonowa rywalizacja na Torze Poznań zapewnia uczestnikom przede wszystkim bezpieczeństwo, ponieważ wyścig będzie miał miejsce na równym asfalcie, a na trasę zawodów będą miały możliwości wejścia osoby trzecie (tak jak może mieć to miejsce w miejskiej rywalizacji). Płaska trasa pozwoli z kolei każdemu ze startujących rozwinąć maksymalną prędkość.

- Cieszę się, że po raz kolejny będziemy mogli spotkać się z naszymi zawodnikami. We wcześniejszej fazie Road to Enea Challenge Poznań kontrolowaliśmy formę biegową triathlonistów, a w najbliższą niedzielę zobaczymy jak radzą sobie z tzw. „zakładką”, czyli kombinacją biegu i jazdy na rowerze – mówi Wojciech Kruczyński, współorganizator Enea Challenge Poznań. – Mam nadzieję, że ze wszystkimi uczestnikami niedzielnego duathlonu zobaczymy się w ostatni weekend maja w Sierakowie na inauguracji polskiego sezonu triathlonowego – kończy.

Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal, który swoim kształtem będzie nawiązywał do niecodziennego miejsca zawodów. Na najlepszych zawodników czekają atrakcyjne nagrody, m.in. voucher na udział w Tor Poznań Truck Day, voucher na Super Taxi Drive Porsche 911 (991) w specyfikacji GT3 oraz upominki od organizatorów cyklu Enea Tri Tour.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://duathlonpoznan.pl/

fot.

fot. II Duathlon _Tor Poznań 2016_medal

^

© 1994-2022 Prelite Public Relations. Wszystkie prawa zastrzeżone. Google+