AktualnościAktualności
PoWtŚrCzPtSoNd
010203040506
07080910111213
14151617 181920
21222324252627
282930

Nauczanie z tradycją i nowoczesnością

Czwartek, 17 listopada, 2016

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Henryka Sienkiewicza – najstarsza tego typu placówka edukacyjna w Gnieźnie otrzymała niedawno 21 komputerów od Bridgestone Poznań. Posłużą one m.in. jako wyposażenie biblioteki, świetlicy, a także klas, w których odbywają się zajęcia komputerowe, lekcje matematyki czy historii.

Komputery, rzutniki, tablice multimedialne, portale edukacyjne to nieodłączna pomoc dydaktyczna w gnieźnieńskiej szkole, jednak ostatnio wymagała ona dodatkowego wsparcia.

– Komputery, które dotychczas mieliśmy w szkole były coraz starsze i niestety nie zawsze „nadążały” za planowanym przez nas procesem nauczania. Sprzęt podarowany nam przez Bridgestone Poznań to spore wzmocnienie, zwłaszcza, że nasi uczniowie coraz chętniej korzystają z multimedialnych pomocy naukowych – mówi Elżbieta Zacholska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 im. Henryka Sinkiewicza w Gnieźnie. – Przykładowo, na lekcjach matematyki za pomocą programu Matlandia dzieci rozwiązują zadania, za które zdobywają wirtualne medale. Dzięki temu znacznie chętniej ćwiczą sprawność rachunkową i szybciej opanowują materiał – dodaje Elżbieta Zacholska.

W gnieźnieńskiej szkole komputery wykorzystywane są również do nauki programowania w języku scratch (w ramach projektu „Mistrzowie kodowania”), przekazywania informacji związanych z życiem szkoły (np. relacjonowania działalności świetlicy czy polecania przeczytanych książek z biblioteki), jak również promowania zasad związanych z bezpiecznym surfowaniem po sieci.

Co roku obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. W ramach niego w szkole odbywają się  różne aktywności dla dzieci i ich rodziców. Oprócz tego, w świetlicy szkolnej realizujemy program MegaMisja, pozwalający dzieciom na co dzień zapoznawać się z zasadami bezpiecznego poruszania się po sieci – podkreśla Elżbieta Zacholska.

Promocja bezpiecznych zachowań to cel, który jest również zbieżny z działaniami Bridgestone Poznań.

– Chętnie angażujemy się w różne działania związane z promowaniem bezpiecznych zachowań. W ostatnim czasie przekazaliśmy wielkopolskim szkołom kilkadziesiąt komputerów. Od 8 lat w okresie jesienno-zimowym odwiedzamy je też w ramach akcji „Pomyśl zanim usiądziesz za kierownicą, czyli dziecko bezpieczne na drodze”, a na przełomie lutego i marca 2017 pojawimy się z nią również w SP nr 6 w Gnieźnie – mówi Paweł Nowaczyk, dyrektor HR Bridgestone Poznań. – Realizacja tego typu przedsięwzięć jest możliwa dzięki zaangażowaniu naszych pracowników – to właśnie jeden z nich poinformował nas o potrzebach gnieźnieńskiej szkoły. Mamy nadzieję, że komputery będą służyć dzieciom jak najdłużej – dodaje.

Pojawienie się nowych komputerów i planowana odsłona akcji edukacyjnej to nie jedyne ważne wydarzenia w gnieźnieńskiej placówce. Na listopad br. planowane jest zakończenie remontu dachu, a na przyszły rok – remont elewacji i przeprowadzenie prac porządkowych wokół szkoły. W dalszej kolejności dyrekcja rozważa również wprowadzenie E-dziennika. Więcej aktualności z życia szkoły można znaleźć na stronie http://www.sp6.gniezno.pl.

^

© 1994-2022 Prelite Public Relations. Wszystkie prawa zastrzeżone. Google+