AktualnościAktualności
PoWtŚrCzPtSoNd
010203040506
07080910111213
1415161718 1920
21222324252627
282930

Dla Lenki pobiegną i pojadą aż do… Rio de Janeiro

Piątek, 18 listopada, 2016

Diet & More.Dokładnie 10199,1 kilometrów. Taka odległość dzieli w linii prostej Poznań i Rio de Janeiro. Właśnie taki dystans chcą wspólnie pokonać uczestnicy akcji „Sztafeta do Rio dla Lenki”, organizowanej od 17 listopada do 16 grudnia 2016 przez firmę Diet & More przy współpracy z zaprzyjaźnioną grupą biegową. Każdy wirtualnie przebyty kilometr będzie przeliczany na pomoc finansową dla Lenki Malanowicz – 4-letniej poznanianki, która cierpi na wrodzone wady układu kostnego i potrzebuje wielu kosztownych operacji i rehabilitacji.

Lenka jest wiecznie uśmiechniętą, jednak trochę nieśmiałą dziewczynką. Pomimo swojej choroby ma niespożytą ilość energii do nowych zabaw i aktywności. Uwielbia tańczyć, pływać oraz biegać. Żyje jak każda dziewczynka w jej wieku: chodzi do przedszkola, zyskuje nowych przyjaciół i uwielbia słodycze. Niestety, przez wrodzoną chorobę od urodzenia jej życie pełne jest również badań i wizyt w szpitalu.

- Lena urodziła się z wrodzonymi wadami układu kostnego. Przeszła już skomplikowany proces diagnostyki i pierwszą operację prawej dłoni – mówi Marcin Malanowicz, ojciec małej poznanianki.  – Przed nią jeszcze wiele trudnych operacji, w tym wydłużanie kości ręki i operacja kręgosłupa na odcinku piersiowym. Chcemy zebrać środki na te działania i późniejszą rehabilitację, żeby córka mogła korzystać w pełni z każdego dnia i realizować swoje pasje – dodaje tata małej Lenki.  

Sportowcy o wielkich sercach

 - Kiedy usłyszeliśmy historię Leny i zobaczyliśmy jej radosny uśmiech, wiedzieliśmy, że chcemy jej w jakiś sposób pomóc. Pomyśleliśmy o tym, by połączyć sukcesy zaprzyjaźnionej grupy biegaczy Runnersclub.pl Poznań i dokonania naszych zawodników, dążących do wymarzonej sylwetki lub sportowych celów. I tak oto pojawił się pomysł, by „zbierać” kilometry nie tylko podczas treningów na świeżym powietrzu, ale również na bieżni czy trenażerze i razem „dotrzeć” do Rio de Janeiro, gdzie w tym roku odbywały się Igrzyska Olimpijskie – mówi Małgorzata Segiet, właścicielka firmy Diet & More.

Za każdy przebiegnięty lub przejechany kilometr Diet & More przekaże 10 groszy na subkonto Leny w Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, na którym zbierane są środki na operacje układu kostnego dziewczynki. Na uczestników czeka z kolei nutka rywalizacji. Osoby, które dołożą do puli najwięcej kilometrów, będą mogły liczyć na upominki, a zawodnik lub zawodniczka, który zgromadzi na swoim koncie największy dorobek, otrzyma od Lenki własnoręcznie przygotowaną niespodziankę.

Każdy może pomóc

Każdy, kto chce zaangażować się w akcję „Sztafeta do Rio dla Lenki” i dodać od siebie kilka kilometrów, może wziąć udział w treningach grupy biegowej RunnersClub.pl Poznań (startujących w każdy poniedziałek o godz. 19:15 spod sklepu RunnersClub przy ul. Piątkowskiej 163) lub wybrać się do studio Diet & More przy ul. Słowiańskiej 36B w Poznaniu.

- Zależy nam na tym, by zmotywować wszystkich do drużynowego trenowania, stąd pomysł, by kilometry były zbierane podczas wspólnych aktywności. Jeśli ktoś będzie chciał jednak pobiec lub pojechać dla Lenki w inny sposób, chętnie zorganizujemy np. dodatkowe treningi w terenie lub ustalimy indywidualny tok „przygotowań” do Rio, by jak najszybciej osiągnąć nasz cel – dodaje Małgorzata Segiet. – Razem będziemy mogli nie tylko zrobić coś dobrego, ale też sprawdzić się i dobrze się bawić – dodaje właścicielka Diet & More.

Osoby, które chcą wesprzeć Lenkę, mogą również przekazać 1% ze swojego PIT-u lub bezpośrednio zasilić subkonto Leny w Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą” (cel szczegółowy: 20599, Lena Malanowicz).

Szczegóły na temat akcji na stronie: www.dietandmore.pl/sztafeta-rio-dla-lenki/

^

© 1994-2022 Prelite Public Relations. Wszystkie prawa zastrzeżone. Google+