AktualnościAktualności
PoWtŚrCzPtSoNd
01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829 30

Wielkie serca dla czworonogów – podsumowanie

Czwartek, 29 czerwca, 2017

Ok. 100 kg suchej i ok. 25 puszek z mokrą karmą, koce, kołdry, ręczniki, mnóstwo akcesoriów dla czworonogów – to efekty akcji pracowników Bridgestone Poznań i Family Cafe Centrum Kreatywnego Rozwoju na rzecz Schroniska dla zwierząt w Skałowie. Zebrane rzeczy zostały przekazane placówce podczas rodzinnej wycieczki i warsztatów edukacyjnych, które odbyły się w czerwcu. Po wakacjach miłośnicy zwierząt planują kontynuować swoje działania. Do kolejnych akcji przygotowuje się też schronisko.

Akcja na rzecz Schroniska dla zwierząt w Skałowie trwała przez kilka miesięcy, a odzew i zaangażowanie jej uczestników przerosły oczekiwania organizatorów.

Radość z pomagania

– W ostatnich dniach akcji udało nam się podwoić ilość zebranej karmy, uzyskując naprawdę dobry wynik. Efekty naszej akcji zmobilizowały nas do dalszych działań i po wakacjach będziemy kontynuować ją poprzez kolejną zbiórkę i rodzinne wycieczki. Niewykluczone, że uda nam się też wesprzeć schronisko w budowie placu zabaw dla dzieci widzianego „oczami czworonogów” – podsumowuje akcję jej współorganizatorka Jolanta Podwojska z Bridgestone Poznań.

Siłę napędową akcji stanowiła miłość do zwierząt i chęć bezinteresownej pomocy. Każdy z jej inicjatorów (Adrianna Garsztka, Katarzyna Kozłowska, Jolanta Podwojska, Natalia Sobczak-Ptaszyńska, Kamila Szymańska, Przemysław Romul) miał i ma w domu czworonożnego przyjaciela.

W wakacje nie tylko nie powinno zapominać się o naszych zwierzakach, ale też szczególnie pamiętać o tych, które poszukują swojego domu. Efekty akcji są dowodem na to, że los czworonogów dla wielu osób nie jest obojętny. To cieszy, ponieważ każdy zwierzak potrafi odwdzięczyć się człowiekowi zaufaniem i dać radość, będąc prawdziwym kompanem na dobre i na złe – dodaje Natalia Sobczak-Ptaszyńska z Bridgestone Poznań, współorganizatorka akcji.

Pomoc na cztery łapy

Schronisko w Skałowie to jedna z najbardziej nowoczesnych placówek w Polsce. Mieszka tu ok. 150 bezdomnych zwierzaków z gmin: Czerwonak, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Mosina, Nekla, Pobiedziska, Puszczykowo, Suchy Las, Swarzędz. Co miesiąc trafia do niego ok. 50 nowych podopiecznych.

Latem liczba trafiających do nas czworonogów utrzymuje się na stałym poziomie, ale potrzeby pojawiają się tak naprawdę na bieżąco. Każda akcja miłośników zwierząt cieszy i jesteśmy wdzięczni za każdą pomoc. Czworonogi można wspierać, organizując zbiórki, ale też np. zostając wirtualnym opiekunem danego boksu lub mieszkańca. Przede wszystkim prosimy jednak o adopcję naszych psiaków i kociaków, których historie i potrzeby można poznać, zaglądając na naszą stronę internetową – podkreśla Paweł Kubiak, dyrektor Schroniska dla Zwierząt w Skałowie.

W Schronisku dla Zwierząt w Skałowie organizowane są też m.in. warsztaty edukacyjne dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży. Podczas nich najmłodsi uczą się m.in. co zrobić, gdy znajdą bezdomnego zwierzaka, zgubią swojego pupila oraz jak prawidłowo opiekować się nim w domu i poza nim. Prowadzący opowiadają też o roli psa w życiu człowieka oraz o innych ważnych kwestiach związanych z czworonożnymi przyjaciółmi. Latem ośrodek pozostaje w pełnej gotowości do przyjmowania grup zorganizowanych. Z kolei Stowarzyszenie Przyjaciół Schroniska dla Zwierząt w Skałowie planuje wykorzystać wakacje na przygotowania do kolejnych akcji skierowanych do ośrodków weterynaryjnych (dystrybuując plakaty, ulotki) i szkół (tworząc koła przyjaciół schroniska). Wszystko po to, by pomóc zagubionym czworonogom odnaleźć ich domy.

^

© 1994-2019 Prelite Public Relations. Wszystkie prawa zastrzeżone. Google+