Bridgestone Poznań

Bridgestone Poznań

Bridgestone Poznań

 

Fabryka w Poznaniu powstała w 1998 r. i jest jednym z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych japońskiego koncernu. Pracuje w niej ponad 1700 osób. Dzienna produkcja sięga ok. 30 tys. sztuk opon. Bridgestone Poznań jako jeden z pierwszych  w Europie spośród wszystkich fabryk Bridgestone produkuje opony typu Run Flat. Zakres produkcji zakładu jest rozległy - obecnie w fabryce powstaje prawie 500 rodzajów wysokiej jakości radialnych opon do samochodów osobowych oraz 4x4  o rozmiarach od 14 do 21 cali. Produkty fabryki trafiają do 44 krajów na całym świecie. Połowa z nich produkowana jest jako pierwotne wyposażenie samochodów, w tym europejskich marek segmentu premium i prestige.

 

Bridgestone to czołowy światowy producent opon do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, motocykli, maszyn rolniczych, samolotów oraz maszyn do robót ziemnych, a także dostawca rozwiązań w zakresie bieżnikowania Bandag dla samochodów ciężarowych. Japoński koncern założony w 1931 roku posiada obecnie ponad 70 fabryk opon na całym świecie w których produkowane są opony o markach Bridgestone, Firestone, Dayton. Łączne  zatrudnienie w koncernie przekracza 144 000 pracowników.
Europejski dział opon Bridgestone zatrudnia 12 500 pracowników. W Polsce Grupa Bridgestone posiada 4 fabryki, spółkę Bridgestone Europe NV/SA Spółka Akcyjna Oddział w Polsce oraz centrum usług wspólnych Bridgestone European Business Services. Dwa z zakładów produkcyjnych, w Poznaniu i Stargardzie Szczecińskim są jednymi z najnowocześniejszych fabryk opon do samochodów osobowych i ciężarowych w Europie. Pozostałe dwie fabryki, czyli Bridgestone Diversified Products Poland  w Żarowie na Dolnym Śląsku i Firestone Industrial Products Poland w Wolsztynie w Wielkopolsce zajmują się produkcją wyrobów gumowych.

 

Realizacje

Doradztwo wizerunkowe:

PR Strategiczny:

Media Relations:

Komunikacja wewnętrzna:

Eventy:

Badania:

Employer Branding:

^

© 1994-2024 Prelite Public Relations. Wszystkie prawa zastrzeżone. Google+