AktualnościAktualności
PoWtŚrCzPtSoNd
010203040506
07080910111213
14151617181920
2122 2324252627
28293031

Poznańskie szkoły stawiają na triathlon!

Wtorek, 22 grudnia, 2015

Do poznańskich szkół podstawowych wchodzi nowy program, który ma na celu promocję zdrowego stylu życia oraz triathlonu jako dyscypliny olimpijskiej. Teraz każdy mały poznaniak będzie mógł spróbować swoich sił w tym sporcie. Na wtorkowej konferencji prasowej odbył się również oficjalny odbiór nagrody głównej tegorocznego cyklu Enea Tri Tour ufundowanej przez Firmę Karlik – Autoryzowanego Dealera Volvo w Poznaniu i w Wielkopolsce.  

Miniony sezon triathlonowy dla cyklu Enea Tri Tour był przełomowy. W dziewięciu imprezach wystartowało ponad 8800 zawodników, co tylko potwierdziło ogromny potencjał tej dyscypliny. W całym cyklu wystartowali najlepsi triathloniści w Polsce, jednakże szansę na nagrodę główną miał każdy bez względu na to czy jest profesjonalistą, czy amatorem. O wygranej zadecydowało losowanie, które odbyło się na Gali Podsumowującej tegoroczny Enea Tri Tour. Szczęśliwym zwycięzcą cyklu został Pan Alek Dalewski, który wygrał Volvo V40 Cross Country ufundowane przez Firmę Karlik – Autoryzowanego Dealera Volvo.  Pan Alek startował w poznańskiej imprezie w dniu swoich urodzin, zatem odebrana dziś nagroda okazała się dodatkowym prezentem.

Ruszają poszukiwania mistrzów

Poznań w przyszłym roku będzie gospodarzem Mistrzostw Europy na dystansie długim ETU. Swoje mistrzowskie aspiracje zgłasza kilku polskich zawodników, którzy chcieliby wyrównać osiągnięcia Marka Jaskółki z Weymouth i stanąć na najwyższym stopniu podium mistrzostw Starego Kontynentu.

- Wiem, że kilku zawodników śmiało zgłasza swoje aspiracje w walce o złoto w najważniejszej przyszłorocznej europejskiej imprezie. Na pewno jedną z murowanych faworytek jest Ewa Bugdoł, która od kilku sezonów plasuje się w ścisłej czołówce światowego rankingu – mówi Wojciech Kruczyński, prezes Endu Sport oraz współorganizator Enea Tri Tour. – Chcemy jednak patrzeć dalej w przyszłość niż tylko na imprezę, która będzie za kilka miesięcy. Cykl Enea Tri Tour wypromował triathlon wśród dorosłych pasjonatów sportu, ale teraz przygotowaliśmy coś specjalnego dla najmłodszych, którzy mają szansę stać się naszymi reprezentantami w tej rozwijającej się dyscyplinie– dodaje Kruczyński.

Od stycznia 2016 roku 15 poznańskich szkół podstawowych weźmie udział w programie Tri Kids, który swoim patronatem objął Pan Jacek Jaśkowiak, Prezydent Miasta Poznania. W ramach tej inicjatywy do szkół, które zgłoszą się do organizatorów, przyjadą najlepsi polscy triathloniści
z Kacprem Adamem (m.in. rekordzista Polski, wielokrotny mistrz Polski) na czele. Zawodnicy przeprowadzą zajęcia z dziećmi, podczas których opowiedzą o tym jak ważny jest zdrowy tryb życia, jak realizują swoje marzenia poprzez sport oraz przede wszystkim przedstawią dyscyplinę jaką jest triathlon. Na koniec każdej lekcji zostanie przeprowadzona krótka triathlonowa rozgrzewka. Wszystkie dzieci, które wezmą udział w zajęciach otrzymają pakiety triathlonowych upominków od sponsorów przyszłorocznych Mistrzostw Europy.

Drugą część programu Tri Kids stanowi konkurs plastyczny dla dzieci w wieku 6-9 lat. Aby wziąć w nim udział najmłodsi będą musieli narysować sylwetkę triathlonisty rywalizującego w Poznaniu podczas Enea Challenge Poznań 2016. Najlepsze prace w każdej z czterech kategorii wiekowej, które wyłoni głosowanie internetowe, zostaną nagrodzone rowerem ufundowanym przez firmę Endu Sport.

- Mam nadzieję, że uczniowie poznańskich szkół zakochają się w triathlonie i już latem wezmą udział w specjalnym triathlonie dla najmłodszych, który odbędzie się w dniach 22-24 lipca podczas Enea Challenge Poznań. A już za kilka lat zobaczymy ich na trasach innych imprez cyklu Enea Tri Tour – podsumował Kruczyński.

Przygotowania do lipcowej imprezy już ruszyły. Nie tylko program Tri Kids, ale popularne imprezy biegowe w formie rodzinnych pikników staną się elementem „Road to Challenge”, czyli sportowej drogi to Mistrzostw Europy, które odbędą się w Poznaniu.

^

© 1994-2024 Prelite Public Relations. Wszystkie prawa zastrzeżone. Google+